גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 17.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.641 -0.573
אירו 4.106 -0.509
ליש"ט 4.6608 -0.633
100 יין 3.2995 +0.045
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

נחתם הסכם קיבוצי במפעלי תובלה מקבוצת כיל

ההסכם מעדכן משמעותית את השכר של כל הסקטורים: נהגים, פקידים, עובדי מוסך, מנהלי עבודה וסדרנים. אבי אדרי: ״ההסכם מתגמל עובדים שנמצאים מרבית היום בדרכים, תוך הובלת חומרים מסוכנים״
13.11.18 / 14:18
מעמד החתימה על ההסכם בחברת מפעלי תובלה
צילום: דוברות ההסתדרות
מעמד החתימה על ההסכם בחברת מפעלי תובלה

הסכם קיבוצי חדש נחתם בימים אלה בחברת מפעלי תובלה בע״מ מקבוצת כיל, לאחר משא ומתן בין ההסתדרות, ועד העובדים והנהלת החברה. הוא כולל את כ-200 עובדי החברה ויחול רטרואקטיבית מינואר 2018. הבשורה המרכזית בהסכם היא צמצום הפערים בין עובדי דור א׳ לעובדי דור ב׳ בחברה. כחלק מהשוואת התנאים, עובדים אלו יהיו זכאים למשכורת 13, לתוספת ותק צבאי, לעדכון קצובת הבראה ולאחזקת רכב. נציין כי מפעלי תובלה הינה אחת מחברות ההובלה היבשתית הגדולות בארץ, והיא מספקת שירותי הובלה, אחסנה ולוגיסטיקה.

 

ההסכם מעדכן באופן משמעותי את טבלאות השכר של כל הסקטורים בחברה: נהגים, פקידים, עובדי מוסך, מנהלי עבודה וסדרנים, שיזכו לתוספות שכר מדי שנה. סוכם כי בקווי הובלה ספציפיים העובדים יקבלו תוספת של עד 10%. עדכון גובה הפיצוי על אי ניצול ימי מחלה לפורשים לפנסיה מחמת גיל. עודכנו רכיבי השכר להפרשות לקרן השתלמות, וסוכם עוד כי השתתפות החברה בהחזרי נופש לעובדים תעודכן במאות שקלים.

 

בין הסעיפים שהוסדרו לראשונה בהסכם: העובדים יהיו זכאים לבדיקות רפואיות כלליות על חשבון החברה. תשלום תוספת זמן נסיעות לנהגים תושבי באר שבע והסביבה, והוסדר כי עובדי המוסך יקבלו תוספת מקצועית. עוד סוכם כי יעודכנו תעריפי משמרת לילה לנהגים, וההנהלה התחייבה לבטח את העובדים בביטוח ריסק.

 

יו״ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, מסר: ״מדובר בהסכם מצוין המצמצם פערים בין העובדים בחברה. ההסכם מתגמל בצורה הולמת עובדים שנמצאים מרבית היום בדרכים, תוך הובלת חומרים מסוכנים. ועד העובדים וההנהלה ידעו לעבוד בשיתוף פעולה, ומשם הדרך לתוצאות טובות הייתה קצרה״.

 

את המשא ומתן על ההסכם הובילו יו״ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, הממונה על חטיבה ארצית באיגוד עובדי התחבורה, ענבל סופרו, ובליווי משפטי של עו״ד יעל שילוני.

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×