גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 20.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.631 +0.304
אירו 4.0954 -0.127
ליש"ט 4.6909 +0.246
100 יין 3.2775 +0.086
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

בקרוב: חניונים רובוטיים לאופניים בתחנות רכבת ישראל

משרד התחבורה פרסם מכרזים להקמת שני חניונים תת-קרקעיים בתחנת תל אביב סבידור ובתחנת הרצליה, כמו גם שני חניונים עיליים יוקמו בתחנת נתניה ובתחנת באר שבע צפון. השר כץ: ״המיזם נועד להנגיש את הרכבת גם לרוכבי האופניים״
04.09.18 / 13:40
בקרוב: חניונים רובוטיים לאופניים בתחנות רכבת ישראל
04.09.18
בקרוב: חניונים רובוטיים לאופניים בתחנות רכבת ישראל

משרד התחבורה, באמצעות רכבת ישראל, פרסם היום מכרז להקמת חניונים רובוטיים לאופניים, בתחנות רכבת ישראל. זאת, במסגרת פיילוט שיזם שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, במטרה לעודד נוסעים להגיע לתחנות הרכבת באמצעות אופניים, מבלי להעלות אותם לרכבת. 

 

העלאת האופניים לקרונות הרכבת פוגעת לעיתים בשירות לנוסעים הרכבת ומונעת מציבור בעלי המוגבלויות להשתמש ברכבת. שכן, רוכבי האופניים לרוב מעמידים את אופניהם בקרון המונגש, והדבר גורם לעיכובים ואיחורים של הרכבות, וקושי לעמוד בלוחות הזמנים שנקבעו. 

 

השר כץ החליט על הקמת החניונים הרובוטיים לאופניים, בדומה לחניונים הקיימים במדינות מתקדמות באירופה כמו גרמניה, צ׳כיה, ספרד והולנד. החניון הרובוטי מאפשר ניצול אופטימאלי של שטח החניון, הוא בטוח מגניבות ונזקים, אמין, ומאפשר שימוש מהיר וללא כוח אדם.

 

הזכיינים שיזכו במכרזים, יהיו אחראים על הקמה ותפעול של החניונים הרובוטיים. בשלב הראשון יוקמו ארבעה חניונים רובוטיים, עיליים ותת קרקעיים, ברחבי הארץ. שני חניונים תת-קרקעיים יוקמו בתחנת תל אביב-סבידור ותחנת הרצליה, ושני חניונים עיליים יוקמו בתחנת נתניה ובתחנת באר שבע-צפון. 

 

החניון הרובוטי העילי מאפשר לאחסן עד 150 זוגות אופניים והחניון התת-קרקעי כולל מקומות אחסון ליותר מ-200 זוגות אופניים. הפקדת האופניים בחניונים הרובוטיים תתבצע תוך 15-20 שניות בלבד. השימוש בחניון יתאפשר באמצעות אפליקציה ייעודית, אתר אינטרנט ושירות לקוחות טלפוני. 

 

זיהוי בעל האופניים יתבצע באמצעות ״רב קו״ אישי או כרטיס האשראי. בחניונים מותקנים מצלמות המתעדות את הליך ההפקדה והשחרור של האופניים, וכן חיישנים המזהים את מידות האופניים ומתריעים על כל הפרעה אפשרית. 

 

השר כץ ציין כי המיזם נועד להנגיש את הרכבת גם לרוכבי האופניים. לדבריו, עם הצלחת הפיילוט, משרד התחבורה יפורסם מכרזים להקמת חניונים רובוטיים בתחנות רכבת נוספות ברחבי הארץ. 

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×