מועצת עיריית חיפה אישרה את מתווה שיקוע הרכבת במערב הנמל

השיקוע, בעלות של 1.3 מיליארד שקל, יכלול הקמת תחנת רכבת תת-קרקעית ליד קריית הממשלה ויאפשר את מימוש תוכנית חזית הים העירונית בנמל חיפה


10:52 ,04.11.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

פרוייקט שיקוע מסילות הרכבת ובנייה של 7,700 יחידות דיור חדשות בחיפה בהיקף של מיליארדי שקלים

 

הסכם מימון שיקוע הרכבת וקירוי המסילות בעלות של 1.3 מיליארד שקל אושר אתמול (ג') במועצת עיריית חיפה.

 

פרויקט שיקוע מסילת הברזל כולל הקמת תחנת רכבת תת-קרקעית - תחנת בית המכס - בסמוך לקריית הממשלה. 

 

ההסכם מהווה המשך למתווה שנחתם על ידי שר האוצר משה כחלון וראש עיריית חיפה יונה יהב בחודש יוני ואושר על ידי מועצת מקרקעי ישראל בחודש אוגוסט, במסגרתו התחייבה המדינה לממן את הפרויקט, שיאפשר לעיריית חיפה לקדם תוכניות לבניית  7,700 יחידות דיור על קרקעות המדינה.

 

תוכניות הביצוע של פרויקט השיקוע נמצאות בשלבי תכנון מתקדמים ועם השלמתו ייפתח לציבור חלקו המערבי של נמל חיפה (חזית הים העירונית).

 

לצד מסוף הנוסעים במערב נמל חיפה מתוכנן לקום מרכז בילוי שיכלול בתי קפה, מסעדות, בתי מסחר ומגורים תחת פרויקט חזית הים העירונית. שיקוע הרכבת יאפשר את פיתוח חזית הים וסביבתה, כולל בנייה של כ-43 אלף מ"ר של שטח מסחרי באזור בית המכס, 200 יחידות דיור בקמפוס הנמל, 500 דירות באזור שכונת אל עתיקה 300 יחידות דיור באזור תחנת בת גלים, ו-500 יחידות דיור בחזית הים העירונית, לצד 70 אלף מ"ר של שטחי תעסוקה, מלונאות ומסחר.

 

יהב: " אנחנו מתחילים היום לממש תוכנית בעלת משמעות היסטורית עבור העיר חיפה, של שיקוע הרכבת והשבת קו החוף לתושבי העיר. עם מימוש התוכנית תיפתח חיפה אל קו המים ואזור הנמל יזכה לפיתוח חסר תקדים כמוקד פעילות שישרת את כל צפון המדינה. במקום ייווצר מתחם תיירות בינלאומי שיכלול מסעדות, בתי קפה וטיילות".