האוניות פוסחות על נמלי ישראל

חברות ספנות רבות הודיעו על החלטתן לפסוח על נמלי ישראל. חברת צים תפרוק סחורות המיועדות לישראל בתורכיה


00:00 ,01.09.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

חברות ספנות רבות הודיעו על החלטתן לפסוח על נמלי ישראל. חברת צים תפרוק סחורות המיועדות לישראל בתורכיה
 
בעקבות העיצומים והשיבושים בהם נוקטים עובדי הנמלים בישראל אשר גורמים להאטה ניכרת של העבודה ולתפוקה ממוצעת של 25% מהתפוקה היומית הרגילה בנמלים הודיעו חברות ספנות רבות על החלטתן לפסוח על נמלי ישראל – ובעיקר נמלי חיפה ואשדוד.
 
גם חברת צים הודיעה אתמול כי אוניות רבות שלה יפסחו על נמל חיפה ויפרקו את הסחורה המיועדת לחיפה בנמל מרסין שבתורכיה. נציין כי גם חברת MSC הודיעה כי חלק מהאוניות הפוקדות את ישראל יפרקו את הסחורה שלהן בנמל אלכסנדריה במצרים ואילו אוניות אחרות לא יפרקו את הסחורה המיועדת לישראל, והיא תישאר על גבי האוניה עד להפלגה הבאה המיועדת לישראל.
 
ראובן צוק, נשיא לשכת הספנות הישראלית, דיווח היום לחברי הלשכה כי בנמל חיפה נמצאות היום 12 אוניות בהמתנה מחוץ לנמל כשמתוכן 6 אוניות מכולה עם משך המתנה של כ-5 ימי המתנה. צוק מדווח כי בנמל אשדוד 9 אוניות מחוץ לנמל כשמתוכן 2 אוניות מכולה עם משך המתנה של 1-2 ימים.
 
לדברי מקורות יודעי דבר בקרב היצואנים המצב בנמלים הינו בכי רע ודורש שינוי מיידי שכן סחורות רבות המיועדות להגיע לישראל לרגל החג נתקעות בנמלים וכי המצב דומה לגבי סחורות המיועדות לצאת מישראל, כאשר חלק מהן כלל לא מוכנסות לנמלים בשל קצב העבודה האיטי.