חנ"י חתמה על הסכם שת"פ וידע עם נמל לוס אנג'לס

ראש העיר לוס אנג'לס: אנו מובילים מדיניות של אחריות סביבתית ומשקיעים מאמץ מיוחד בתחום איכות הסביבה. יפתח רון טל: יש חשיבות להידוק הקשרים לתועלת הסחר והנמלים בישראל


00:00 ,16.06.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

ראש העיר לוס אנג'לס: אנו מובילים מדיניות של אחריות סביבתית ומשקיעים מאמץ מיוחד בתחום איכות הסביבה. יפתח רון טל: יש חשיבות להידוק הקשרים לתועלת הסחר והנמלים בישראל
 
חברת נמלי ישראל ונמל לוס אנג'לס, נמל המכולות מספר 1 בארה"ב, חתמו היום על הסכם לשיתוף פעולה וידע בטקס חגיגי שהתקיים במעמד ראש העיר לוס אנג'לס, אנטוניו וילריגוסה ואלוף (במיל') יפתח רון-טל, יו"ר חברת נמלי ישראל. בטקס השתתפו בין היתר שלמה ברימן, מנכ"ל חברת נמלי ישראל, מולי קמבל, סמנכ"לית הכספים של נמל לוס אנג'לס, ויעקב רז, יו"ר חברת נמל אשדוד.
 
אנטוניו וילריגוסה, ראש העיר לוס אנג'לס, אמר בטקס כי "נמלי הים הם השער לעולם והם מניעים את הסחר הגלובלי. לוס אנג'לס מודעת גם להשפעתם על הסביבה ולכן אנו מובילים מדיניות של אחריות סביבתית ומשקיעים מאמץ מיוחד בתחום איכות הסביבה. אנו שמחים לחלוק עם נמלי ישראל את הניסיון הרב שצברנו בתחום זה ובתחומים נוספים ולהיות שותפים לידע שנצבר בישראל - בעיקר בתחום הביטחון".
 
אלוף (במיל') יפתח רון-טל, יו"ר החברה, אמר כי "אנו מייחסים חשיבות רבה להידוק הקשרים עם מערכות נמלים מתקדמות בעולם במטרה להפיק את המיטב לתועלת הסחר הישראלי ונמלי הים של ישראל". רון טל ציין כי חברת נמלי ישראל מקדמת בחודשים האחרונים פרויקט מיוחד להסטת תנועת המשאיות לנמלי הים משעות היום לשעות הלילה – זאת על פי המודל של נמל לוס אנג'לס.
 
מחברת נמלי ישראל נמסר כי ההסכם לשיתוף פעולה, שנחתם על שובר הגלים בנמל אשדוד, הנו צעד נוסף בהידוק הקשרים של נמלי ישראל עם אחד הנמלים המובילים בעולם, הידוע גם בפעילותו המיוחדת בתחום איכות סביבה, מדיניות התואמת את היעדים שהציבה מועצת העיר לוס אנג'לס בראשות ויארגוסה.
 
בין הפרויקטים הירוקים המיושמים בנמל האמריקאי: תוכנית פעולה שאפתנית בנמלי לוס אנג'לסולונג ביץ'להפחתת זיהום אוויר על ידי  מפעילי המסופיםומשתמשי הנמלים בשיעור של כ-50% על פני תקופה של 5 שנים .(Clean Air Action Plan)מחנ"י נמסר כי ההסכם לשיתוף פעולה יאפשר חילופי ידע בתחום זה ובתחומי פיתוח נמלים והשקעות, אבטחת נמלים, וניהול נמלים במתכונת מודל ה- Landlord.
 
ראש העיר לוס אנג'לס יחתום את ביקורו בחברת נמלי ישראל במפגש עם בכירי ענף התחבורה הימית, בו ישתתפו גדעון סיטרמן, מנכ"ל משרד התחבורה, אריה רונה, ראש מנהל ספנות ונמלים במשרד התחבורה, יעקב רז , יו"ר חברת נמל אשדוד, יאיר חזן , יו"ר חברת נמל אילת, מ"מ מנכ"ל חברת נמל חיפה, חיים לנציצקי, ראובן צוק, נשיא לשכת הספנות הישראלית, גד שפר, נשיא איגוד המשתמשים בהובלה ימית. במפגש ישתתפו בנוסף כ-20 חברי המשלחת המלווה את ראש העיר לוס אנג'לס בביקורו, בהם חברי מועצת העיר, חברי דירקטוריון נמל לוס אנג'לס, יו"ר רשות שדות התעופה של לוס אנג'לס, אנשי עסקים ואחרים.