כ-40 שגרירים ונספחים מסחריים זרים מבקרים בנמל חיפה

שגרירים ונספחים מסחריים זרים מבקרים היום בפרויקט התשתית הגדול מסוף "הכרמל" ובנמל חיפה


00:00 ,14.11.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

שגרירים ונספחים מסחריים זרים מבקרים היום בפרויקט התשתית הגדול מסוף "הכרמל" ובנמל חיפה
 
כ-40 שגרירים ונספחים מסחריים זרים המשרתים בישראל מקיימים היום (14 בנובמבר 2007) סיור בפרויקט התשתית הגדול מסוף "הכרמל" ובנמל חיפה.
 
פרויקט "הכרמל" שלב א' - תוכנית ההרחבה של נמל חיפה, מוקם על ידי חברת נמלי ישראל בהשקעה של 1.1 מיליארד שקל, במסגרתו הולך ומוקם מסוף מכולות מתקדם שיופעל על ידי חברת נמל חיפה.
 
במסגרת הביקור, שאורגן ביוזמת איגוד לשכות המסחר וחברת נמלי ישראל, נפגשו השגרירים והנספחים עם שלמה ברימן, מ"מ מנכ"ל חברת נמלי ישראל, ועם עמוס עוזני, מנכ"ל חברת נמל חיפה.
 
לדברי שלמה ברימן, מ"מ מנכ"ל חברת נמלי ישראל, "נמלי הים של ישראל נמצאים בשנים האחרונות בתהליך של פיתוח מואץ המתבצע בהשקעה כוללת של למעלה מ-5 מיליארד שקל, במסגרתו הושלמה הקמתו של מסוף "איתן" באשדוד ומוקם כעת מסוף המכולות הכרמל בנמל חיפה. "הצגנו בפני הדיפלומטים את ההיערכות שלנו לגידול הצפוי בסחר הישראלי והאזורי ואת ההשפעות המתוכננות להמשך פיתוח התשתיות הנמליות של ישראל בעשור הקרוב."
 
עמוס עוזני, מנכ"ל חברת נמל חיפה, אמר כי "אנו עומדים בפני קפיצת מדרגה ביכולת השינוע של נמל חיפה. למעשה נוכל להכפיל את כמות המכולות המשונעות על ידי הנמל עם הפעלת מסוף הכרמל."
 
בין הדיפלומטים שהשתתפו בסיור - שגרירי יפן, סרי לנקה והפיליפינים, כמו כן נספחים כלכלים ומסחריים משגרירויות אוסטריה, מצרים, גיאורגיה, גרמניה, טייוואן, רוסיה, תורכיה ועוד.
 
דבורה פוקס, מנהלת האגף לסחר בינלאומי באיגוד לשכות המסחר, ציינה כי לביקור השגרירים והנספחים המסחריים הזרים בנמל חיפה חשיבות רבה בהכרת מערך סחר החוץ של ישראל, והוסיפה כי הביקור מתקיים במסגרת פעילויות ההסברה שנוקטות לשכות המסחר ומאמציהן לחשיפת המגזר העסקי בישראל לשווקים בינלאומיים.