גבי בן הרוש: יש להפעיל את פרויקט ״לילה טוב״ גם בנמל אילת

מועצת המובילים פועלת להרחבת שעות הפרויקט במסופים העורפיים עד השעה 20:00 לשם הגברת יעילות השימוש בציוד וכן להכללת נמל אילת בפרויקט הכולל סוגים שונים של מטענים


10:34 ,22.10.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

מועצת המובילים והעומד בראשה, גבי בן הרוש, פועלים להרחבת פרויקט ״לילה טוב״ בשתי קטגוריות שונות.

 

הרחבה אחת נוגעת להצעה שהגישה מועצת מובילים לחנ״י לפיה המסופים ייפתחו עד השעה 20:00 (במקום עד השעה 17:00), וכך תתאפשר פקידה של כ-200 משאיות ליום בנמלים בשעות אלה, שהם 4,800 משאיות בחודש ו-50,000 משאיות בשנה בטווח של תוספת השעות המבוקשות. בנוסף, הדבר יביא להגברת יעילות השימוש בציוד בסדר גודל של תוספת תפוקה של כ-4 שעות עבודה ביממה, שיפור שכר הנהגים באמצעות הגדלת הפרמיה, והרחבת היקף הנסיעה של רכב כבד בשעות מוקדמות של היממה וכפועל יוצא הפחתת התנועה בשעות השיא.

 

ההרחבה השנייה שמועצת המובילים פועלת לקידומה נוגעת לצירוף נמל אילת לפרויקט. יו״ר מועצת המובילים, גבי בן הרוש, דורש להפעיל את מיזם ״לילה טוב״ גם בנמל אילת, וכך גם מנכ״ל חברת נמל אילת, גדעון גולבר.

 

למועצת המובילים נודע כי מר גולבר פנה למנכ״ל חנ״י, שלמה ברימן, בבקשה שלא להפלות את נמל אילת ולהוסיפו למיזם היות והמיזם כולל סוגים שונים של מטענים ולא רק מכולות. פרויקט ״לילה טוב״ יכול לסייע להורדת העומס בכביש 90 במהלך היום בעיקר לנוכח סגירת שדה דב, מה שהגדיל את העומס בכביש.