ועדת הכספים אישרה את הפרטת חברת נמל אילת

על פי ההחלטה, בנמל תפעל חברה פרטית במשך 15 שנה, עם אופציה לעשר שנים נוספות. חברי הוועדה אישרו גם את האינטרסים של המדינה בנמל


00:00 ,16.05.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום (ד') את הפרטת חברת נמל אילת.

בישיבה הציגה רשות החברות הממשלתיות את הליך הפרטת חברת הנמל. עם השלמת המכירה, תפעל בנמל חברה פרטית לתקופה של 15 שנה, עם אופציה לעשר שנים נוספות, בכפוף לעמידה ביעדי המדינה לפיתוח פעילות המכולות בנמל.

ההחלטה בהתאם להחלטת ועדת שרים להפרטה בתחילת דצמבר 2012, על מכירת 100% ממניות המדינה בחברת נמל אילת, שהוקמה בשנת 2005 במסגרת הרפורמה בנמלים.

בנוסף אישרו היום חברי ועדת הכספים את צו רשות הספנות והנמלים, שתכליתו להגן על האינטרסים החיוניים של המדינה בחברת נמל אילת.

חברת נמל אילת מעסיקה היום כ-130 עובדים. היקף המאזן שלה ליום 31.12.11 הוא 261 מיליון שקל, וההון העצמי שלה לאותו יום עמד על 186 מיליון שקל. סך ההכנסות נטו של החברה הסתכמו בשנת 2011 ב--115 מיליון שקל, כשהרווח הנקי באותה שנה היה 17 מיליון שקל.

אמר שר האוצר ד"ר יובל שטייניץ: "הפרטת נמל אילת תתרום להתפתחות אילת והנגב. התהליך הכולל יתרום להתייעלות ותחרותיות, שיסייעו לייצוא הישראלי ולהוזלת מחירי הייבוא, מהם ייהנו אזרחים. הפרטת הנמל מסמלת את הדרך להפרטה עתידית של נמלי חיפה ואשדוד".

מנכ"ל משרד האוצר דורון כהן בירך את חברי ועדת הכספים: "עשינו צעד נוסף בדרך למכירת נמל אילת, כחלק מהרפורמה במערך הנמלים בישראל. הפרטת הנמל תביא עימה תרומה משמעותית לתחרותיות בהפעלת הנמלים. תפעול נכון ויעיל של הנמל צפוי להוביל לפיתוח הפעילות הנמלית והלוגיסטית בעיר ובסביבתה, להגדיל באופן משמעותי את שינוע הסחורות, לשפר את הסחר הצומח עם מדינות המזרח הרחוק ולשדרג את ענף התיירות באזור".