חנ״י השלימה הטמעת מערכת חשבוניות דיגיטליות בנמלים

מנהלת תס"ק-ים בחברת נמלי ישראל: ב-2015 הושלמה ההטמעה של שירות שליחת חשבוניות חתומות אלקטרונית בכל חברות הנמל עם הצטרפותן של חברות נמל מספנות ישראל ונמל אילת לשירות


13:48 ,29.12.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

מנהלת תס"ק-ים הודיעה כי בשנת 2015 הצטרפו חברת נמל מספנות ישראל וחברת נמל אילת לשירות המאפשר שליחת חשבוניות חתומות אלקטרונית ללקוחות, בכך הושלמה ההטמעה של שירות זה בכל חברות הנמל.

 

במסגרת השירות, חשבוניות המופקות במערכת הבילינג של חברות הנמל, עוברות תהליך חתימה אלקטרונית ונשלחות באופן מקוון לכספת האלקטרונית של הלקוחות שהביעו את הסכמתם לקבל חשבונית חתומה באופן אלקטרוני, והמנויים על שירות הכספת האלקטרונית המוצע במסגרת תס"ק-ים. השירות ניתן זה מספר שנים בחברות נמל אשדוד וחיפה, ביוני השנה הצטרפה חברת נמל מספנות ישראל ובחודש האחרון גם חברת נמל אילת.

 

אמירעם היידקר, ראש אגף מערכות מידע בחברת נמלי ישראל, המנהלת את מערכת קהילת הים מסר כי שירות זה מאפשר ללקוחות הנמלים לקבל את החשבוניות באופן מהיר וברמת אבטחת מידע גבוהה וכן להפיצה לגורמים הרלוונטיים בחברה באופן מקוון, תוך חסכון בנייר ובתשומות. הוא ציין כי במסגרת שירות זה ניתן לקבל דוחות נוספים חתומים אלקטרונית דוגמת דו"ח חיובי מכולות ריקות.

 

נציין כי מערכת קהילת הים בישראל (תס"ק-ים) מנוהלת וממומנת ע"י חברת נמלי ישראל תחת ועדת היגוי בראשות משרדי האוצר והתחבורה (המכס ורספ"ן). מדובר בתשתית ניהולית וטכנולוגית המאפשרת תהליכי סחר אלקטרוניים מתקדמים בין כל הגופים והחברות הפועלים בקהילת הסחר הימי בישראל. השימוש במערכת הינו ללא עלות למשתמשים ובחברת נמלי ישראל מציינים שכ-850 חברות וגופים שבהם מעל 4,000.