"אין פוליטיקאי עם עמוד שדרה לצאת למאבק בעובדים"

לטענת יו"ר מועצת המובילים והמסיעים גבי בן הרוש העיצומים בנמל אשדוד גורמים לנזקים במאות אלפי שקלים ליום לנהגי ולחברות ההובלה


00:00 ,26.12.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

יו"ר מועצת המובילים והמסיעים גבי בן הרוש יוצא נגד משרד האוצר על אופן ניהול המשא ומתן עם עובדי בעלי המלאכה בנמל אשדוד, על השיבושים בעבודה וההפסד הכספי להם גורמים העיצומים ועל אי מתן הסמכות להנהלת הנמל להגיע להסכמים עם העובדים.

אמר בן הרוש: "העבודה לא מתבצעת, אין דין ואין דיין. ישבנו לפני שלושה חודשים בכנס עם הספנות ועם האוצר. שאלתי את נציג האוצר בשביל מה הם חותמים על הסאגה מחדש, שנותנים למנהלי הנמלים לנהל משא ומתן, מקבלים החלטות, ואז החשב הכללי (במשרד האוצר) אומר שלא מקובל עליו.

"פקידי משרד האוצר יושבים בירושלים ולא מעניין את הסבתא שלהם. אני עוד לא ראיתי פוליטיקאי שיש לו עמוד שדרה לצאת מאבק (נגד העובדים). הסאגה הוז נמשכת כבר חמש שנים והפעם זה התרחב; האוניות ממתינות, המשאיות ממתינות.

"זו הבדיחה של 2013. כל הרפורמה הזו היא בדיחה של נתניהו, אין מאחוריה כלום. מה שהיה, הוא שיהיה. יש פה ממשלה שלא שולטת. הכל גימיקים.

עד כמה אתם נפגעים מהמצב?

"הנזק הוא במאות אלפי שקלים ביום. 4,000-5,000 משאיות פוקדות ביום את נמל אשדוד. כל משאית בממוצע זה 2,400 שקל ליום עבודה. אם עובדים רק חצי יום, זה (יוצא) בערך 5 מיליון שקל ביום. נהגים מתייצבים וצריכים לחזור מרחקים גדולים הביתה בלי שעשו כלום. זה פשוט לא יאומן, עולם שלישי".

דוברות משרד האוצר אישרה רק שבנמל אשדוד אכן ננקטים עיצומים.

בנמל אשדוד ביקשו שלא להגיב על הדברים.