נמל אשדוד אירח משלחת בכירים מחברת הספנות OOCL

משלחת הבכירים קיבלה סקירה על שדרוג תשתיות הנמל ואפשרויות ושיפור השרותים הנמליים, כמו גם המשך השת״פ. אורנה הוזמן בכור: ״קיימים מספר תאגידי ספנות בינלאומיים שמתעניינים בהעמקת השירותים ושותפות העבודה עם נמל אשדוד״


14:49 ,27.03.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

משלחת של בכירים מחברת הספנות הבינלאומית OOCL (Orient Overseas Conatainer Line) התארחה אתמול בבוקר בנמל אשדוד ונפגשה עם יו״רית חברת נמל אשדוד, אורנה הוזמן בכור, יחד עם המנכ״ל יצחק בלומנטל לפגישת עבודה. 

 

החברה מהונג קונג היא חלק מברית OCEAN (״אוקיינוס״) אשר מפעילה את קו הפקידות מהמזרח לאשדוד באוניות בגודל של עד 8,000 TEU. 

 

משלחת הבכירים של חברת OOCL הגיעה לנמל אשדוד על מנת לקבל סקירה על שדרוג תשתיות הנמל ואפשרויות ושיפור השרותים הנמליים, כמו גם המשך שיתוף הפעולה העסקי מסחרי. את המשלחת של החברה לישראל מובילים מנהל אזור דרום-מערב אירופה, דני ואן דן בוש, דרק אוגליגאן, מנהל הקבוצה באירופה ובריטניה, ודוד קסטל, שמכהן  כנשיא לשכת המסחר צפון ומשמש כקונסול הכבוד של שבדיה בישראל. 

 

יו״ר דירקטוריון הנמל, אורנה הוזמן בכור, התייחסה לסוגיית כניסת משקיע אסטרטגי לנמל אשדוד במהלך ועידת התעשייה 2019 שהתקיימה אתמול ואמרה כי ״אנחנו עוברים כעת שינוי ארגוני עצום בתוך החברה. אנחנו חברה ממשלתית והשינוי שהדירקטוריון מוביל הוא הכנסת משקיע אסטרטגי. משקיע אסטרטגי הוא משקיע שיביא ערך עסקי וכלכלי לנמל, יעביר אלינו קווי פעילות יציבים ויסייע לחברה להמשיך להוביל ולהתעצם. דירקטוריון נמל אשדוד מחפש משקיע שיסייע לחברה להמשיך ולהוביל גם בעידן התחרות בנמלי הים. נכון להיום, קיימים מספר תאגידי ספנות בינלאומיים שמתעניינים בהעמקת השירותים ושותפות העבודה עם נמל אשדוד כאשר הדבר יהיה על הפרק. פגשתי לפני מספר חודשים את ראשי יאנג מינג שגילו עניין בנמל אשדוד ואתמול נפגשת עם ראשי חברת OOCL שהיא חברה שגם מגיעה לארץ כי היא מביעה עניין בשרותי נמל אשדוד״/

 

מנכ״ל חברת הנמל, יצחק בלומנטל, ציין במהלך ביקור בכירי חברת הספנות OOCL שחברת נמל אשדוד מבקשת לבחון הפעלה של שרותי שטעון תוך בדיקת הכדאיות הכלכלית של הנושא. בנוסף, הדגיש בלומנטל שחברת הנמל תשמח להמשיך ולהעמיק את שיתוף הפעולה הפורה עם חברת OOCL אשר הינה לקוח אסטרטגי.

 

חברת OOCL הינה חברה ציבורית ש25% ממניותיה נסחרים בבורסת הונג-קונג   וייתר המניות הנן בבעלות של קבוצת אחזקות ששותפה בה גם חברת קוסקו ציינה. חברת OOCL הינה חברת ספנות שמפעילה גם טרמינלים עצמאיים במספר נמלים ברחבי העולם. החברה דיווחה לאחרונה על התוצאות הכספיות שלה לשנת 2018 מהן עולה כי היא הרוויחה 108 מיליון דולר ושינעה 6.7 מיליון TEU. 

 

נזכיר כי את חברת OOCL מייצגת בישראל סוכנות ישראלית סקנדינבית.