היסטוריה: היום פקדה את נמל חיפה אניית הנוסעים Costa Venezia

אניית הקרוזים הגדולה ביותר שהגיעה אי פעם לישראל של חברת קרניבל בחרה להגיע לנמל חיפה בישראל במסגרת מסע הבכורה של האנייה. האנייה, באורך של 323 מטרים יכולה לארח 5,300 נוסעים. נמל חיפה: השנה צפויה עלייה של 93% במספר התיירים


10:26 ,15.03.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת הקרוזים האיטלקית Costa Cruises שהשלימה בימים אלה את בניית אוניית הקרוזים החדשה Costa Venezia בחרה להגיע לנמל חיפה בישראל במסגרת מסע הבכורה של האוניה. זוהי האנייה עם קיבולת נוסעים הגדולה ביותר שפקדה אי פעם את נמלי ישראל.

 

האנייה הגיעה לנמל חיפה הבוקר (יום חמישי) ליום אחד, והתקבלה בטקס חגיגי בנמל חיפה. האוניה נבנתה במספנות Fincantieri שבאיטליה ושייכת לדור החדש של אוניות הקרוז והיא אחת משבע אניות נוסעים חדשות שתיכנסנה לשירות עד שנת 2023 בהשקעה כוללת של למעלה מ-6 מיליארד אירו.

 

קוסטה ונציה שוקלת 132,500 טון באורך של 323.63 מטרים ומהירות הפלגה של עד 22.6 קשר. באוניה 2,104 חדרים ו-20 סוויטות המתאימים לאירוח של 5,300 נוסעים. לכמעט מחצית מן החדרים יש גם מרפסת, ואת האורחים ישרתו לא פחות מ- 1,278 אנשי צוות.

 

חברת נמל חיפה: צפויה עלייה של 93% במספר התיירים

 

מחברת נמל חיפה נמסר כי בשנת 2019 צפויה עלייה של 93% בשיעור התיירים שאמורים להגיע לנמל חיפה לעומת 2018, וכמעט הכפלה גם של כמות הישראלים שיצאו השנה להפלגות בים התיכון מנמל חיפה. על פי הצפי, לנמל חיפה יגיעו השנה 24 מותגים שונים של חברות ספנות זאת לעומת 15 מותגים בשנת 2018. הבולטים שיצטרפו/יחזרו השנה לנמל חיפה הן חברות כמו רויאל קריביאן, MSC, נורוויג׳יאן קרוז ליינס (NCL), קוסטה, קונרד, P&O ופולמנטור. רוב האניות ישהו בנמל כיומיים.

 

היות ותחום הקרוזים בעולם מתוכנן שנתיים קדימה, כבר כעת יש הזמנות גבוהות במיוחד גם לשנת 2020, שבה יירשם גידול נוסף של למעלה מ-50% ביחס לשנה הקרובה.

בסה״כ צפויים לעבור בטרמינל הנוסעים בנמל חיפה השנה 233,000 ישראלים ותיירים בהפלגות בינלאומיות מחיפה ואליה. לצורך כך מתבצע בימים אלה שיפוץ נרחב של טרמינל הנוסעים, הכפלה של מספר עמדות הצ׳ק אין ורכש של מערכות ביומטריות לטובת ביקורת הדרכונים. גם שיפוץ חזית הטרמינל והרציף הצמוד אליו הסתיים בשנה האחרונה ונמל חיפה יכול לעגון כיום 3 אניות תיירים יחד ברציפים הצמודים לטרמינל.

 

הבחירה לכלול את ישראל בהפלגה הראשונה של אונית ענק כזאת היא הבעת אמון של חברת קוסטה בשוק התיירות הישראלי

איתן איוון, מנהל מחלקת קרוזים בחברת א.מ.א

 

במהלך חודשי האביב יגיעו לחיפה אניות מתשע חברות ספנות שונות בהן אאידה, The World, וייקינג, סיבורן, ריג׳נט, אושיאניה, P&O ו-TUI. רוב האניות צפויות להגיע לחיפה בחודשים ספטמבר-דצמבר.

 

בנמל חיפה מקווים להמשיך את המומנטום ששם את נמל חיפה חזק על מפת הקרוזים העולמית, כאשר מיצג האורות והלייזרים שאמור לקום בהמשך השנה על ידי עיריית חיפה ומשרד התיירות ולפעול בעיר מדי ערב לאורך השנה, אמור לסייע מאוד במשיכת אניות התיירים לחיפה.

 

קוסטה ונציה: יצירות אומנות, מזרקות, פארק מים ומוזיאון שעווה

 

כיאה לשמה עוצבה האנייה בהשראת העיר ונציה, והאורחים השוהים בה ייהנו מפסלים, יצירות אומנות, מזרקות ולובי שנבנה בהשראת פיאצה סן מרקו. וכשאי אפשר להיות באמת בונציה, מביאים את ונציה אל האוניה. גונדולות מקוריות שנבנו במיוחד הובאו לאוניה והן עומדות על רקע הקרנת וידאו ענקית שצולמה בוונציה.

 

לבד ממסעדת הבופה האינסופית, מציעה האוניה 15 מסעדות נוספות המגישות אוכל בסגנונות שונים החל מן המטבח האיטלקי, גריל, אסיאתי וכמובן גם עמדות של Street Food וג׳לטריות. באוניה פארק מים הכולל 3 מגלשות מים, מגרש כדורסל, פארק חבלים ומוזיאון שעווה.

 

״הבחירה להגיע לישראל בהפלגת הבכורה של האוניה היא עדות לחשיבותה של ישראל במפת התיירות העולמית״, אומר איתן איוון, מנהל מחלקת הקרוזים בחברת א.מ.א ספנות המייצגת את קוסטה בארץ. ״קוסטה היתה בין החברות הראשונות שחידשו את הגעתן לישראל לאחר מבצע צוק איתן, אוניות רבות שלה מגיעות לנמל אילת והבחירה לכלול את ישראל בהפלגה הראשונה של אונית ענק כזאת היא הבעת אמון של חברת קוסטה בשוק התיירות הישראלי״, מוסיף איתן.

 

לדברי איתן, חברת קוסטה מזהה את הנתח ההולך וגדל של התיירות הסינית והאוניה קוסטה ונציה תוכננה עבור שוק הקרוזים הסיני, וכבר בהפלגת הבכורה הנוכחית נמנים בין הנוסעים כ-500 סינים שיכוונו על גבי האנייה בעזרת שלטים בשפה הסינית לצד השפה האנגלית. מישראל תפליג האוניה אל המזרח הרחוק.

 

נציין כי חברת קוסטה היא חלק מתאגיד הקרוזים האמריקאי ״קרניבל״ שבבעלות משפחת אריסון.