כמעט 12 אלף TEU בנמל חיפה

הנמל שוב שבר את שיא האונייה הגדולה ביותר שנכנסה לנמלי ישראל, עם פקידתה של ה"MSC Sola", בעלת קיבולת של 11,660 TEU, במסגרת ברית ה-2M


12:33 ,04.02.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

נמל חיפה שוב שובר את השיא הישראלי של האונייה הגדולה ביותר שפוקדת את נמלי ישראל.

 

הלילה התקרב נמל חיפה לרף קיבולת של 12 אלף TEU, כאשר האונייה "MSC Sola", בעלת קיבולת של 11,660 TEU, הוכנסה למסוף כרמל בסיוע ארבע גוררות של הנמל.

 

בניתוב הלילה השתתפה גם הגוררת החדשה של הנמל, ״האלעד״, שהצטרפה לא מזמן לצי הגוררות של נמל חיפה.

 

ה"MSC Sola" היא אחת מאוניות הקו של ברית הענק 2M של מארסק ליין ו-MSC בין המזרח הרחוק לארצות הברית. הקו יוצא מנמל פוסאן בדרום קוריאה דרך נמלי סין, סינגפור, ובהפלגה דרך תעלת סואץ לחיפה.


למעשה, מדובר באונייה הראשונה שלMSC  שפוקדת את נמל חיפה וישראל במסגרת הקו היוקרתי, כאשר עד עתה היו אלה אוניותיה של מארסק ליין שפקדו את חיפה, והחזיקו, עד הלילה, בשיא כאוניות הגדולות ביותר שהגיעו לישראל.

 
האונייה, שצפויה לפרוק קרוב ל-2,000 מכולות בחיפה, תסיים את הפריקה מחר (ו') בשעות הערב ותמשיך בהפלגה לנמל קופר בים האדריאטי.
 

מנמל חיפה נמסר: ״אנו גאים ביכולות הניתוב המעולים של סטניסלב בולוטין, הנתב שהכניס את האונייה לנמל בסיוע הגוררות "אלעד", "אילן", "אריאל" ו"אמציה". אוניות הענק האלה ממצבות את נמל חיפה בצמרת הטרמינלים בעולם. נמל חיפה נותן כיום שירות במסוף כרמל לאוניות שמתכנני המסוף אפילו לא חלמו עליהן".