מלכת אניות התיירים פקדה את חיפה

אנית הפאר ״הקווין מרי 2״ הגיעה לנמל חיפה לעצירה של יומיים. אונית הפאר הזו היא הגדולה ביותר שהגיעה אי פעם לנמל ישראלי


13:43 ,01.05.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

אורחת מכובדת הגיעה לבקר בישראל בחג השני של פסח. אחרי שחצתה את ים סוף במהלך ימי הפסח, הגיע ביום שישי שעבר מלכת אוניות התיירים בעולם, הקווין מרי 2, לנמל חיפה לעצירה של יומיים. אונית הפאר הזו היא הגדולה ביותר שהגיעה אי פעם לנמל ישראלי.

 

האוניה שייכת לחברת הספנות המיתולוגית CUNARD  ואורכה לא פחות מ-345 מטר ועליה 2620 תיירים ו-1253 אנשי צוות. הקווין מרי נמצאת לקראת סיומו של במסע חובק עולם, שהחל באנגליה, כלל את צפון ודרום אמריקה, אוסטרליה, ניו זילנד, המזרח הרחוק וים סוף, והיא חצתה בחול המועד את תעלת סואץ והגיעה כאמור בסופהשבוע הזה לנמל חיפה. אמש עזבה האוניה את ישראל בדרכה מערבה לטורקיה, איטליה וספרד, והיא תסיים את המסע בבסיס הבית שלה בנמל סאות'המפטון בדרום אנגליה.

 

בשל גודלה ניתן היה לראות את המלכה היטב מרחבי העיר חיפה. בשל השוקע הרב של האוניה היא עגנה ברציף השמור בדרך כלל לאוניות המכולה הענקיות ולא ברציף הנוסעים הרגיל הצמוד לטרמינל הנוסעים בחיפה.

 

 

הגעת האוניה היא חלק מפריחה בתחום אוניות הקרוזים לחיפה כולל עבודת שיווק משמעותית שאמורה לשים את חיפה כיעד אטרקטיבי לקרוזים של אוניות אלה, כולל שהייה של יומיים ושלושה בארץ הקודש. 

 

הגעת האוניה קווין מרי שהוארכה ליומיים רק בשבוע האחרון, אפשרה לתיירים והצוות להנות משלל סיורים ברחבי הארץ, כולל סיורים לירושלים, לנצרת ולכינרת. בנוסף, הועמד לרשות האוניה שאטל ייעודי שיאפשר לתיירים ולצוות לסייר ברחבי העיר חיפה בסיוע העמותה לתיירות של חיפה. בחודש האחרון הגיעו מספר לא מבוטל של אוניות תיירים גדולות לחיפה אולם הגעת ״המלכה״, מהווה נקודת שיא בתקופת אביב זו. שורה ארוכה של אוניות תיירים אמורות לפקוד גם בסתיו את נמל חיפה. 

 

זוהר רום, מנהל תחום שיווק אוניות התיירים ודובר נמל חיפה: ״מדובר בכל קנה מידה באוניה יוצאת דופן, אוניה שבנויה כולה מסוויטות פאר שנראה כאילו נלקחו מסרט על האצולה הבריטית במאה ה-19. אונית התיירים הכי גדולה בעולם שנבנית כעת ארוכה מהQUEEN MARY רק ב-15 מטרים אבל היא תאכלס פי שלוש נוסעים, מה שמעיד על הפאר יוצא הדופן ב-QUEEN MARY, שלא לדבר על כך שיש עליה יותר מאיש צוות אחד לכל שני נוסעים. הנהלת Cunard ביקשה בשבוע האחרון להאריך את השהות שלה בישראל ליומיים ואנו שמחים שהיא בחרה בנמל חיפה. לחיפה יש את כל הסיבות להפוך ליעד מרכזי בעולם הקרוזים גם לשהייה של יותר מיום אחד. אני מאמין שיחד עם משרד התיירות, עיריית חיפה והעמותה לתיירות חיפה, נצליח לתת לחברות הספנות המובילות בתחום את האפשרות להביא מאות אלפי תיירים לישראל ולחיפה״.