נמל חיפה: נסגרו הפערים שיצרה השביתה

מאז הסתיימה השביתה בנמלים גייסו בנמל את כל האמצעים התפעוליים וכוח האדם, כולל עבודת שבת רציפה מסביב לשעון. בסך הכל צומצמו פערים של כ-9000 פעולות שהצטברו עקב השביתה


00:00 ,09.01.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

מחברת נמל חיפה התקבלה ההודעה כי, נכון לשעה זו נסגרו בנמל חיפה כל הפערים שיצרה השביתה בנמלים. מאז סיום השביתה ביום חמישי, גייס נמל חיפה את כל האמצעים התפעוליים וכוח האדם, לטובת סגירת הפערים, כולל עבודת שבת רציפה מסביב לשעון. בסך הכל צומצמו פערים של כ-9000 פעולות שהצטברו עקב השביתה מוסרים בנמל חיפה.

עוד נמסר כי, נכון לעכשיו ממתינה לכניסה לנמל אוניה אחת בלבד, של חברת צים, שהגיעה למפרץ חיפה רק הבוקר. האוניה תיכנס במהלך היום לנמל. בנמל ציינו עוד כי, העבודה הרבה כללה גם המשך עבודה רציפה עם מערכת ה-TOS, באופן מלא, ברציף כרמל וברציף המערבי.

נזכיר כי, לקראת כניסתה של השביתה בנמלים ליומה הרביעי בשבוע שעבר הגיעו בשעות הלילה המאוחרות נציגי ההסתדרות בראשות יו"ר האגף לאיגוד מקצועי ונציגי האוצר בראשות הממונה על השכר אילן לוין, לסיכום שיביא לסיומה של השביתה בנמלים.

לפי נתונים של לשכת הספנות, בשלושת הימים הראשונים של השביתה שהו בנמלי חיפה ואשדוד ומחוצה להם 65 אוניות וכי חברות הספנות והסוכנויות ספגו נזקים של למעלה מעשרה מיליון דולרים.