עקב השביתה בנמלים: צים בוחנת אפשרות להוצאת פעילות השטעונים מישראל

מנכ״ל החברה, אלי גליקמן, הנחה להיערך להוצאת פעילות השטעונים לנמלים במדינות השכנות, וזאת לאחר שבועות של עיצומים ועיכובים בנמלים שגרמו להתייקרות התפעול ולנזקים כבדים ללקוחות החברה. אלי גליקמן: פגיעה אנושה בספנות הישראלית ובמשק


10:54 ,13.05.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת צים הודיעה אמש כי מנכ״ל צים, אלי גליקמן, הנחה את הנהלת החברה להיערך מיד להוצאת פעילות השטעונים של צים מישראל לנמלים במדינות שכנות, על מנת לא לפגוע בפעילות הבינלאומית המשוטענת בישראל. מהחברה נמסר כי ״צים לא תחסוך מאמצים להמשיך לשרת את לקוחותיה הישראלים ונערכת למתן שירות ספנותי אלטרנטיבי לישראל, תוך צמצום הפגיעה בקווים הבינלאומיים ובסחר עם מדינות אחרות״.

 

עוד נמסר מהחברה כי ״החלטה זו באה לאחר שבועות של עיצומים ועיכובים בנמלי אשדוד וחיפה שגרמו להתייקרויות עלות התפעול ולנזקים כבדים ללקוחת ישראליים ובינלאומיים״.

 

השביתה בנמלים בישראל פוגעת ישירות בפעילות הבינלאומית של צים ולפיכך גורמת לעיכובים קשים בקוויה הבינלאומיים ופגיעה בלקוחותיה, הן בארץ והן בעולם. על מנת למנוע נזק נוסף, גליקמן הורה להיערך להוצאת פעילות השטעונים מישראל, תוך מתן שירות ללקוחות בישראל על פי היכולות והנסיבות: ״צר לי מאד על ההסלמה במצב ובעיקר על הנזקים האדירים הנגרמים למשק ולצים״, אמר גליקמן. בעקבות המצב התרה הלילה בפני שר התחבורה והנהלת משרדו על חומרת המצב ועל כוונת צים לפעול לאלתר: ״זוהי פגיעה אנושה בספנות הישראלית ופגיעה קשה למשק הישראלי״, הוסיף גליקמן.

 

מנכ״ל צים הדגיש עם זאת כי צים עוקבת מקרוב אחרי ההתפתחויות הבטחוניות ומתואמת עם הרשויות הרלוונטיות למקרה של מצב חירום. במקרה זה, כמו בכל אירוע בטחוני בעבר, צים תמשיך להיות החברה היחידה המעניקה שירות ללא תנאי למשק הישראלי בעתות חירום.