התפטר סמנכ״ל התפעול של קבוצת מארסק

סורן טופט, שגם שימש סגן יו״ר הקבוצה, הודיע ביום שני על התפטרותו שנכנסה לתוקף בו ביום. העזיבה הפתאומית נכנסה לתוקף באופן מיידי. על פי עתונות זרה טופט ישמש מנכ״ל בחברת ספנות אירופית מתחרה


11:00 ,13.11.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

סורן טופט (Soren Toft), סמנכ״ל התפעול של קבוצת מארסק, סגן יו״ר הקבוצה, ואחד המנהלים הבולטים בחברה שפעל ללא ליאות למען קידום והכנסת חדשנות בכל תחום אפשרי בחברה, הודיע השבוע (יום ב׳) על התפטרותו. ההתפטרות נכנסה לתוקף בו ביום. מדובר בעזיבה פתאומית שעשויה לזעזע את החברה שכן טופט היה מנהל בולט ורב פעלים והיה הרוח החיה מאחורי רכישת חברת הספנות המבורג סוד בשנת 2017. טופט גם היה ״הפנים״ של החברה והיה זה שהעביר את תנחומי החברה למשפחות הנספים של סיפון האנייה Maersk Honan שחלקים גדולים ממנה עלו באש, הוא גם פרסם את יוזמות החברה בתחום הספנות ברת-קיימא, כגון היוזמה שלה להגיע לבחון ספנות ללא פליטת פחמן עד 2030, ההשקעה של החברה במחקר לדלקים חדשים כמו גם הפיילוט לשינוע מערכת ההנעה באמצעות חשמל שהוכרזה בשבוע שעבר.  

 

על פי הפרסום של חברת מארסק, טופט הודיע כי ברצונו לחפש אחר הזדמנויות עבודה חדשות מחוץ לחברה. עוד נמסר מהחברה כי תחומי האחריות של טופט ימולאו על ידי מנכ״ל החברה, סורן סקו, וזאת עד שיימצא לטופט מחליף ראוי.

 

על פי פרסומים בעיתונות זרה, טופט בן ה-45 קיבל ככל הנראה הצעה מפתה לשמש כמנכ״ל של חברת ספנות אירופאית מתחרה.

 

חבר המנהלים של הקבוצה יורכב כעת מסורן סקו, מנכ״ל החברה ומ״מ סמנכ״ל התפעול, קרולינה דייבק-האפה, סמנכ״לית הכספים, וינסט קלרק, סמנכ״ל המסחר, ומורטן אנגלסטוף, מנכ״ל APM Terminals.

 

סורן טופט הצטרף לחברת מארסק בשנת 1994 והפך להיות חבר בהנהלה הבכירה בשנת 2017.