זוכה הוכרז באירוע ״טכנולוגיה על המים״ של theDock

למעלה מ-300 איש הגיעו לאירוע שהציג סטארט-אפים חדשים בתחום התובלה, הלוגיסטיקה והספנות. במקום הראשון זכה סטארט-אפ בשם AIDock פתרון בינה מלאכותית אוטומטי וחכם לסיווג מסמכי מכס


14:36 ,29.04.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

הצלחה מרשימה נרשמה באירוע בערך מרכז החדשנות theDock ביום חמישי האחרון בחיפה אשר משך אליו למעלה מ-300 משתתפים בהם מכובדים כמו יונה יהב, ראש עיריית חיפה, אהרון אהרון, מנכ״ל רשות החדשנות, אשל ארמוני, יו״ר חברת נמל חיפה, וכן בכירים רבים אחרים מנמל חיפה בהם, אליצ׳ה פרנקל, סמנכ״לית שיווק ופיתוח עסקי), דוד כהן, סמנכ״ל תפעול, רן מרכזי מחברת לוידס רגי׳סטר, יגאל מאור, ראש רספ״ן, וכן אורחים מכובדים מחברת מארסק שהגיעו מחו״ל במיוחד לקראת האירוע על מנת לשמש בו כשופטים.

 

ראש העיר יונה יהב, שדיבר באנגלית, הודה לנוכחים על שהגיעו ״לעיר היפה בארץ״. יהב ציין כי ״חדשנות בחיפה היא שם המשחק, וזה הכיוון שאליו אנחנו רוצים לקחת את העיר חיפה״. 

 

חנן כרמלי, מייסד מרכז החדשנות theDock, ציין כי ״אנחנו מאמינים כי בשנים הקרובות תתחולל מהפכה בסקטור הספנות והלוגיסטיקה, ואנחנו רוצים להיות חלק מהמהפכה״. 

 

תומס הוגארד, בכיר מחברת מארסק, ציין כי זוהי הפעם הראשונה שהוא מבקר בישראל, ציין לחיוב את מזג האוויר הנעים שיש בישראל ואמר כי הם מחפשים רעיונות טובים שבסופו של דבר יהפכו לכלי שרת בידי התעשייה. 

 

במסגרת האירוע שכונה ״טכנולוגיה על המים״ עלו לבחירת הקהל כשישה סטארט-אפים מבטיחים בתחום הלוגיסטיקה והספנות בהם ״לוג׳ינו״ שהציג שחר טל - פתרון המכולה החכמה. מלבישים תשתית IoTעל גבי צי המכולות הגלובלי ומספקים מידע ומוצרי תוכנה לבעלי המטען, חברות הספנות, ביטוח, מכס, שירותי ביטחון ועוד, סטארט אפ בשם Fast, שהציג אדם ירון - רשת מקצועית, הראשונה מסוגה בעולם, לתעשיית המטענים והלוגיסטיקה.Pick a Pier שהציגו עידן ועופר כהן, בונה את מרינת העתיד באמצעות אופטימיזציה של מלאי מקומות העגינה ומתן שירותים שיטיבו עם בעלי הסירות והמרינות, AIDOCK פתרון בינה מלאכותית אוטומטי וחכם לסיווג מסמכי מכס שהציגו שון ואדי גלנצן, Haystack Magic לדעת איפה הכל נמצא, כל הזמן. מיפוי העולם של הדברים הנמצאים על האוניה והנגשתו באופן חכם ויעיל שהציג מישה נוסיק,וכן Ladingo, האיקומרס של הדברים הגדולים, פלטפורמה המחברת בין משלחים ימיים, מוכרים וקונים על מנת להפוך ייבוא אישי של מוצרי צריכה גדולים לקל, זול ונגיש שהציגה הגר וליאנו. 

 

נועה שומן, מנהלת השיווק של theDock, הסבירה לקהל כיצד הוא יכול להשתתף בבחירת הסטארט-אפ האהוב עליו: סריקת ברקוד מהתג שכל אחד קיבל בכניסה לאירוע או באמצעות כניסה ללינק שפורסם על הלוח. 

 

בסיום האירוע הוכרז הזוכה במקום הראשון בתואר ״חביב הקהל״ - הסטארט אפAIDock אשר הינו כאמור פתרון בינה מלאכותית אוטומטי וחכם לסיווג מסמכי מכס, כאשר את הרעיון הציג שון גלנצן, יזם בן 16. הזוכה קיבל שני כרטיסי טיסה ושהות במלון לכנס ספנות גדול שייערך ביוון בתחילת יוני. נותן חסות הפרס הוא דלויט יוון.