חברת NYK רשמה תוסף דלק כפטנט

החברה נערכת לקראת מגבלת הגופרית של ארגון הספנות העולמי שתיכנס לתוקף ב-1 בינואר 2020. תוסף Yunic 800VLS מפזר אספלטן ופרפין בתוך הדלקים כדי לדכא היווצרות בוצה ולמנוע בעיות במנוע האנייה


11:42 ,20.05.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת הספנות היפנית NYK יחד עם חברת בת שלה בשם Nippon Yuka Kogyo הודיעו כי פיתחו במשותף תוסף חדש של דלק לנפט, אשר תואם את דרישות הפליטה של Sox.

 

התוסף החדש, שקיבל את השם Yunic 800VLS, הוא התוסף הראשון של יפן עבור דלק דל גופרית (VLSFO) והוא גם נרשם כפטנט על ידי החברה. התוסף אמור לשפר את הבטיחות בכך שהוא מונע בעיות שעלולות להיגרם על ידי תוכן מסוים של דלק דל גופרית, על פי החברה.

 

נזכיר כי מגבלת גופרית בתכולת הדלקים המשמשים את הספנות תיכנס לתוקף ב-1 בינואר 2020 ואחת הדרכים לעמוד בדרישות החדשות של ארגון הספנות העולמי (IMO) הינה שימוש בדלק עם תכולת גופרית של עד 0.5%. יחד עם זאת, הציפייה היא כי יהיה מגוון רחב של דלקים דלי גופרית, שכן הליך ייצורם שונה מהדלק הרגיל (הכבד), שהינו בעל תכולת גופרית של 3.5%.  

 

חברות NYK וחברות Nippon Yuka Kogyo ציינו כי הן החלו לבחון שימוש בדלקים דלי גופרית בשלב מוקדם, ופיתחו את התוסף שאמור להפחית את הסבירות שהדלק דל הגופרית יגרום לבעיות במנוע.

 

על פי החברות, תוסף Yunic 800VLS מפזר אספלטן ופרפין (שעווה) ספציפי בתוך VLSFOs כדי לדכא היווצרות בוצה. ההשפעה של התוסף מאושרת על ידי ClassNK.

 

בנוסף לזאת, החברה ציינה כי בשיתוף עם חברת Japan Engine Corporation היא תתחיל  במחקר ופיתוח של דלק ביולוגי תוך שימוש במנוע בדיקה, וזאת כפתרון אפשרי עבור דלק ללא פליטת גופרית.

 

החברה ציינה כי העובדה שדלק ביולוגי כמעט ואינו גורם לפליטה של תחמוצת גופרית (Sox) השימוש שלו כדלק בתעשיית הספנות צפוי להתרחב.