ממשלת הודו אישרה הפרטת חברת הספנות SCI

תמכור נתח של כ-64% מחברת הספנות הממשלתית לקונה אסטרטגי, וזאת כחלק מתוכנית הפרטה כוללת עבור מספר חברות ממשלתיות גדולות. צי האניות של חברת SCI כולל יותר מ-60 אניות מסוגים שונים


10:06 ,26.11.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

ממשלת הודו אישרה מכירת נתח רוב בתאגיד הספנות של הודו SCI (Shipping Corporation of India). על פי ההסכמות, הממשלה תחלק את אחזקותיה בשיעור של 63.75 אחוז בחברת הספנות שמשרדיה הראשיים נמצאים במומבאי. על פי משרד האוצר במדינה, הממשלה תעביר את ניהול החברה לקונה אסטרטגי.

 

המכירה הינה חלק מתוכנית הפרטה גדולה שמתרחשת בימים אלו בהודו, הכוללת גם את הפרטת חברת הנפט Bharat Petroleum Corporation, חברת המכולות של הודו CONCOR, חברת החשמל בצפון המדינה North Eastern Electric Corporation Corporation Limited (NEEPCO) וחברות נוספות.

 

בשנת 2015, הודו התחילה מחדש את מדיניות ההשקעה האסטרטגית על מנת לפתוח מגזרים עבור מיזמים פרטיים כדי להביא להתייעלות בניהול החברות שתתרום להתפתחות כלכלית כוללת.

 

חברת הספנות ההודית SCI הוקמה בשנת 1961 על ידי מיזוג של חברת הספנות המזרחית וחברת הספנות המזרחית. צי האניות של חברת SCI כולל יותר מ-60 אניות מטעם כללי, מכליות, אוניות מכולה, אוניות נוסעים, נושאות גז וספינות אספקה ​​למגזר ה-Offshore.