עידן עופר השיק חממת סטארט-אפים בתחום הימי

אתמול הושקה בסינגפור חממת הסטארט-אפים של Eastern Pacific בשיתוף חברת Techstars. בחממה תשע חברות סטארט-אפ שנבחרו לאחר סינון קפדני. גיל עופר: החממה יכולה לספק גישה לרשת עמוקה של שחקנים בתעשייה


12:23 ,20.11.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת Eastern Pacific Shipping (EPS של עידן עופר השיקה חממת סטארט-אפים בתחום הימי בשיתוף עם חברת Techstars. פעילות החממה הושקה אתמול בסינגפור יחד עם תשע חברות סטארט-אפ שונות שנבחרו לאחר סינון של מאות פניות מכל רחבי העולם.

 

תשע חברות הסטארט-אפ מגיעות מסינגפור, דנמרק, בריטניה וארה״ב, הן C-Log, CyberOwl, Enermo Technology, F-drones, Nautilus Labs, QuantShip, Saara, SeaMiles,  Volteo Maritime.

 

חברת C-Log העבירה את המטה הגלובלי שלה לסינגפור, ואילו Volteo שבסיסה בארה״ב, הקימה את Volteo Maritime כחברה סינגפורית. חברת Nautilus Labs נמצא בתהליך הקמת משרד קבע בסינגפור.

 

המחזור הראשון יתכנס במשרדי חברת EPS בסינגפור ויחל בתוכנית שתימשך שלושה חודשים ותכלול מחקר ופיתוח, צירוף מנטורים ושיתופי פעולה. המחזור הראשון של חממת הסטארט-אפים יסתיים בפברואר 2020 עם Demo Day במסגרתו כל אחד מחברות הסטארט-אפ המשתתפות יציג את התכנית העסקית המלוטשת שלו לקהל של בעלי הון, בכירים בתחום החדשנות התאגידית ומומחים מהתעשייה.

 

חממת Eastern Pacific המופעל בשת״פ עם Techstars שואף להביא פתרונות דיגיטליים בהובלת טכנולוגיה לבעיות שעומדות בפני ענף הספנות.

 

גיל עופר, ראש מחלקת Open Innovation בחברת Eastern Pacific, ובנו של עידן עופר, אמר כי ״אנו רואים צורך בטכנולוגיה שתניע את התעשייה הימית קדימה, במיוחד בחברה שעוברת הליך דיגיטציה מהיר וגידול בסחר העולמי. המשמעות היא שתעשיית הספנות צריכה לחדש כדי לפתור בעיות כמו צריכת דלק, יעילות תפעולית, ביצועי צי ושיפור החיים בים עבור יורדי הים - ואנחנו עושים בדיוק את זה עם חממת הסטראט-אפים. עבור חברות סטארט-אפ חלוציות אלה, החממה יכולה לספק גישה לרשת עמוקה של שחקנים בתעשייה, נתונים מהעולם האמיתי ותובנות תפעוליות מהמומחים הימיים המנוסים שלנו שיאיצו את פיתוח המוצרים שלהם״.