קוסקו: רווח נקי של 41 מיליון דולר ברבעון הראשון

החברה מדווחת על עלייה של 2.95% בהכנסות התפעוליות שלה ועל עלייה של 5.5% בהכנסות הגולמיות משירותי הובלה של חברת הבת OOCL. חברת הטרמינלים של קוסקו מדווחת על עלייה של 84% ברווח הנקי


12:50 ,12.05.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת קוסקו COSCO SHIPPING אחזקות מדווחות על רווח נקי של 290 מיליון RMB (כ-41 מיליון דולר). במהלך הרבעון הראשון דיווחה החברה אחזקות על הכנסות תפעוליות של 36.109 מיליארד RMB (5 מיליארד דולר), עלייה של 2.95% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. החברה רשמה תזרים מזומנים נטו של 1.534 מיליארד RMB (216 מיליון דולר) וכאמור רווח נקי של 290 מיליון RMB.

 

מקוסקו נמסר כי החברה הגיבה במהירות לשינויי השוק, ותמכה באופן פעיל במניעה ובקרה של מגיפות והבטיחה המשכיות עסקית, תוך אופטימיזציה מתמדת של מבנה התחייבות הנכסים שלה כדי לבסס את יסודותיה הפיננסיים. מהחברה נמסר כי היא תמשיך להילחם ב- COVID-19 תוך שיפור האיכות והיעילות ליצירת ערך רב יותר ללקוחות ולהשגת תשואות גבוהות יותר לבעלי המניות.

 

הקבוצה דיווחה כי OOCL רואה שיפור בהכנסות מפעילות השילוח. על פי תוצאות הרבעון הראשון OOCL חוותה ירידה קלה של 0.4% בנפח המשלוחים ברבעון הראשון בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, בעוד שההכנסות הגולמיות משירותי המשלוחים עלו ב-5.5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ועמדו על 1.54 מיליארד דולר. גם ההכנסות פר מכולה עלו ב-6% לעומת השנה הקודמת.

 

חברת הבת Cosco Shipping Ports אשר עוסקת בתחום מסופי המכולות דיווחה על הכנסות של 220 מיליון דולר. הרווח הנקי של החברה עמד ברבעון הראשון של 2020 על 91.9 מיליון דולר – עלייה של 84% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. מהחברה נמסר כי ״מול חוסר הוודאות בכלכלה העולמית, החברה תמשיך באסטרטגיית הפיתוח שלה, תפקח על עלויות ותשפר את היעילות ותנצל את ההזדמנות של ירידת הערכות והמכירות של משאבי הנמל ברחבי העולם להרחבת רשת הנמל הגלובלית שלה״.

 

עוד נמסר מ-Cosco Shipping Ports כי ״בהסתמך על הסינרגיות של החברה עם COSCO SHIPPING וברית Ocean תוך שהיא נהנית מהעמדתן על עוגן של ציי של בריתות אחרות בנמלים שלה, החברה בטוחה ביכולתה לשפר במהירות את התפוקה ברגע שהביקוש יעלה״.