גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 17.01.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.688 +0.272
אירו 4.2051 +0.375
ליש"ט 4.7606 +0.592
100 יין 3.3902 +0.32
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

פרויקט FFC יוצא לדרך ומשלב רכבת במערך הלוגיסטי מישראל לאירופה

עד כה נשלחה תוצרת חקלאית מישראל לצפון אירופה על גבי חמש רכבות. גד ברק: "הניסיון הוכיח כי ניתן להגיע ליעד הסופי תוך שבעה ימים"
08.06.16 / 15:14
פרויקט FFC יוצא לדרך ומשלב רכבת במערך הלוגיסטי מישראל לאירופה
08.06.16
פרויקט FFC יוצא לדרך ומשלב רכבת במערך הלוגיסטי מישראל לאירופה
08.06.16
פרויקט FFC יוצא לדרך ומשלב רכבת במערך הלוגיסטי מישראל לאירופה

פרויקט FFC (Fresh Fruit Corridor) אשר נערך בשותפות של 22 חברות מהארץ ומאירופה יצא לדרך. מדובר בפרויקט אשר זכה למימון של האיחוד האירופי ונועד לקצר את משך המסע של תוצרת חקלאית מנמלי היצוא עד ללקוח הסופי בצפון אירופה.

המטרה העיקרית היא לייצר מסדרון לוגיסטי עבור תוצרת חקלאית או אחרת המצריכה הובלה בקירור ממדינות האגן המזרחי של הים התיכון דרך חלקה הדרומי של אירופה (נמלי קופר, פוס וונציה) ליעדי צפון אירופה (בעיקר רוטרדם והמבורג).

מטרה נוספת היא להוזיל את עלויות ההובלה והדבר נעשה באמצעות שימוש רחב ברכבות עם אפשרות של הובלה בקירור אשר יצמצמו את השימוש במשאיות מקוררות בכבישי אירופה. כמו כן נבחנת טכנולוגיה חדשה לצורך אספקת אנרגיה ירוקה למכולות שעל גבי הרכבת.

 

עד כה נשלחו 5 רכבות שהקנו למשתתפים בפרויקט ניסיון רב, והוכח שיחד עם המורכבות הרבה שבביצוע המהלך הלוגיסטי זה ניתן להגיע ליעד הסופי תוך 7 ימים מיום היציאה מהארץ. יחד עם זאת התגלו בעיות מסוימות בכל הקשור לאספקת האנרגיה.

 

יש לזכור ששלב הרכבת בתהליך הלוגיסטי יוצר מורכבות לא פשוטה שכן מול אפשרות זאת עומדת האפשרות הפשוטה של הגעה לנמל בדרום אירופה שם לרוקן את המכולה במקום, להעמיס את הסחורה על משאית המגיעה ישירות למחסן הלקוח, ואילו כאן המכולה המצוידת במקור אספקת אנרגיה חיצוני מועמסת על רכבת בנמל ההגעה ומשם ממשיכה לטרמינל של רכבת בקרבת מיקומו של הלקוח הסופי ומשם מובלת על גבי משאית לבית הלקוח, כלומר קיים מהלך נוסף בנקודת ההגעה. בנוסף, על מנת לקבל מחיר תחרותי מחברת הרכבות יש לשכור רכבת שלמה (BLOCK TRAIN) המובילה כ-34 מכולות 40 רגל. 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 926
פייסבוק

×