ירדן פותחת מחדש שני מעברי גבול לתנועת נוסעים

משרד הפנים הירדני החליט לפתוח מחדש לתנועת נוסעים שני מעברי גבול יבשתיים עם ערב הסעודית וסוריה, וזאת כמעט תשעה חודשים לאחר סגירתם בגלל מגפת הקורונה


10:45 ,04.05.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

אתמול הודיע משרד הפנים הירדני כי החליט לפתוח מחדש לתנועת נוסעים שני מעברי גבול יבשתיים עם ערב הסעודית וסוריה, וזאת כמעט תשעה חודשים לאחר סגירתם בגלל מגפת הקורונה. לפי ההודעה, משרד הפנים החל להפעיל את מעבר אל-עומרי (עם סעודיה) בקצב של 200 נוסעים ביום, ואת ומעבר הגבול ג׳אבר (עם סוריה) בקצב של 150 נוסעים ביום בלבד.

 

כל מי שמעוניין להיכנס לממלכה דרך שני מעברים אלה חייב להירשם בפלטפורמה אלקטרונית ייעודית ממשלתית בשם Visit Jordan ו-Gateway To Jordan ולבצע בדיקת קורונה (PCR) חמישה ימים לפני כניסתם וזאת כדי לקבל אישור וקוד QR. הנוסע יעבור בדיקה חדשה עם הגעתו לממלכה וייכנס לבידוד לתקופה של 14 יום אם יסתבר שהוא חיובי.

 

הרשויות הירדניות סגרו את שני המעברים הללו באוגוסט האחרון לאחר שתועדו מקרים חיוביים של וירוס קורונה בקרב העובדים שם. בחודש שעבר החזירה ירדן לפעילות את תנועת הנוסעים דרך מעבר עקבה - נואיבה עם מצרים, לאחר קרוב לשנה של סגירה. נציין  כי ב-29 באוקטובר 2020 פתחה ירדן מחדש שלושה מעברי גבול עם סעודיה, ישראל והגדה המערבית, כשבעה חודשים לאחר סגירתם בגלל מגיפת קוביד -19.

 

מספר המקרים החיוביים בירדן פחת במהלך השבועות האחרונים כשביום ראשון נרשמו 824 מקרים ו-26 מקרי מוות. בסך הכול, ירדן רשמה עד כה יותר מ-712,000 מקרים של נגיף קורונה ו-8,897 מקרי מוות.