מצרים: אין השפעה לבעיית הפיראטים בסומליה על תנועת הספנות בתעלת סואץ

נשיא מצרים חוסני מובראכ: הפתרון היעיל ביותר לבעיית הפיראטים הוא הגברת המאמצים הבינלאומיים להחזיר את היציבות והשלום לסומליה


00:00 ,06.10.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

נשיא מצרים חוסני מובראכ: הפתרון היעיל ביותר לבעיית הפיראטים הוא הגברת המאמצים הבינלאומיים להחזיר את היציבות והשלום לסומליה
 
"מצרים מסוגלת להגן על האינטרסים שלה ועל המצב באזור הים האדום. הפתרון היעיל ביותר לבעיית הפיראטים הוא הגברת המאמצים הבינלאומיים להחזיר את היציבות והשלום לסומליה" כך אמר נשיא מצרים חוסני מובארכ בתום פגישה עם עמיתו התימני עלי עבדאללה סאלח בהתייחסות ראשונה למשבר הספנות במפרץ עדן.
 
במקביל, הדובר הרשמי בשם רשות תעלת סואץ מחמד עבדאלווהאב מוציא הכלל אפשרות שהתגברות פעילות הפיראטים מול חופי סומליה ובמפרץ עדן תביא לפגיעה בתנועת האוניות בתעלת סואץ.
 
בראיון לערוץ "אלג'זירה" הבהיר הדובר המצרי, כי מתחילת השנה נרשם גידול מתמיד בתנועת הספנות בתעלת סואץ עד כדי 63 אוניות ביום בממוצע, ללא כל השפעה לפעילות הפיראטים.
 
הדובר המצרי הטעים כי הפיראטים פוגעים באוניות קטנות יחסית המתקרבות לחופי סומליה וג'יבוטי ואילו האוניות העוברות את תעלת סואץ הן אוניות גדולות ממדים המשייטות במים עמוקים בלבד ועל כן רחוקות מהישג ידם של הפיראטים.
 
עבדאלווהאב הבהיר כי עד כה לא פגעו פיראטים באונייה כלשהי אשר הייתה בדרכה לתעלת סואץ. עוד הוסיף הבכיר המצרי כי מעצמות דוגמת ארצות הברית ורוסיה פרסו אוניות מלחמה בנתיב הספנות במפרץ עדן על מנת לאבטח את תנועת הספנות, אולם הדגיש כי בעיית פעילות הפיראטים הפכה ל"כאב ראש" שיש לשתף פעולה על מנת להתמודד עמו.