לגו תפתח מפעל ראשון בארה״ב בהשקעה של 1 מיליארד דולר

המתקן, שייבנה במדינת וירג׳יניה וישתרע על שטח של כ-160 אלף מ״ר, יהיה פחמן נייטרלי. מיקום המפעל החדש בווירג׳יניה יקצר את המרחק הנדרש לשינוע המוצרים – אסטרטגיית ניהול שרשרת האספקה לפיה נוהגת לגו ושסייעה לה בעת מגיפת הקורונה


09:08 ,22.06.2022 מאת: מערכת פורט2פורט

קבוצת לגו תשקיע יותר ממיליארד דולר כדי לפתוח מפעל במחוז צ׳סטרפילד, וירג׳יניה. כך הודיעה החברה אתמול בהודעה לעיתונות. הבנייה תחל בחודשים הקרובים, כאשר תאריך פתיחת המפעל ותחילת הייצור נקבע למחצית השנייה של 2025. המתקן בשטח של כ-160 אלף מ״ר, יהיה פחמן נייטרלי, קרי, לא יפלוט זיהום פחמן לאטמוספירה.

 

מפעל החברה בווירג׳יניה יהיה למעשה המפעל הראשון של לגו בארה״ב. הצרכנים בארה״ב מקבלים כיום את מוצרי החברה באמצעות מפעל החברה במונטריי, מקסיקו. מהחברה נמסר כי יכולת הייצור הנוספת תסייע לתמוך בתוכנית הצמיחה ארוכת הטווח של לגו ביבשת אמריקה.

 

לדברי קרסטן רסמוסן, מנהל התפעול הראשי של לגו גרופ, מיקום המפעל החדש בווירג׳יניה מבקש לקצר את המרחק הנדרש לשינוע המוצרים, כמו מפעלים אחרים הממוקמים בשווקים הגדולים ביותר של יצרנית הצעצועים. ״זה מאפשר לנו להגיב במהירות לביקוש הצרכני המשתנה ועוזר לנהל את טביעת הרגל הפחמנית שלנו״, אמר רסמוסן.

 

אסטרטגיה זו של לגו לניהול שרשרת האספקה סייעה לה במיוחד במהלך שיא מגיפת הקורונה. בעוד שחלק גדול מהתעשייה הקמעונאית היה מוגבל עקב עיכובים ושיבושים באספקה, האסטרטגיה של לגו של בניית מפעלים באזורי מפתח הביאה לשרשרת אספקה ​​קצרה יותר.

 

המפעל החדש שיוקם, כאמור, שם דגש על נייטרליות בפליטות פחמן (אפס פליטות) ויתוכנן למזער את צריכת האנרגיה והשימוש במשאבים שאינם מתחדשים. כל צרכי האנרגיה היומיומיים שלו יסופקו באמצעות פארק סולארי באתר ואנרגיה מתחדשת.

 

לגו גרופ הודיעה בנוסף על הרחבת מפעליה באירופה ובסין. מלבד מקסיקו, לחברה יש גם מפעלים בדנמרק, צ׳כיה, הונגריה, סין וויטנאם.

 

מפעל החברה בוירג׳יניה, שהוא השביעי של החברה, יספק למעלה מ-1,700 מקומות עבודה וכבר ב-2024 ייפתח במקום אתר אריזה זמני שיעסיק עד 500 עובדים.