הסכם קיבוצי חדש לעובדי מרלו״ג קימברלי קלארק-חוגלה

200 עובדי לוגיסטיקה ונהגים המועסקים במחסן המרכזי של חוגלה קימברלי בצריפין, ייהנו מתנאי הסכם קיבוצי חדש הכולל בין היתר מענק חתימה, תוספת שכר של למעלה מ-3% בכל אחת משנות ההסכם, תקציבי רווחה מוגדלים ועוד


12:50 ,12.12.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

ההסתדרות, הנהלת קימברלי קלארק-חוגלה וועד עובדי החברה חתמו על הסכם קיבוצי שיחול על כ-200 עובדות ועובדי המרכז הלוגיסטי שלה בצריפין. ההסכם, שתוקפו שלוש שנים, יחול על עובדי אגף הלוגיסטיקה ונהגי ההפצה והתובלה, והוא נחתם כחודש לאחר הגעה להסכמות דומות גם לעובדי חטיבת המכירות של החברה.

 

עם חתימת ההסכם יקבלו העובדים מענק חתימה מיוחד בסך 1,500 שקל. לצד זאת, ההסכם מגדיל את שכר העובדים ב-3.3% בממוצע בכל שנה וכולל שינוי משמעותי של מודל תשלום שעות נוספות גלובליות (שנ״ג) לנהגים, כאשר 75% מהשנ״ג הקיים ייכנסו לשכר בסיס של כל עובד, כך שהוא יגדל בעשרות אחוזים מעבר לתשלום שעות נוספות בפועל.

 

בנוסף ההסכם מקנה לעובדים תוספת ותק שנתית, תקציבים לנופשים, תקציבי רווחה מוגדלים, הגדלת שווי ערך ימי ההבראה, מענק בשווי למעלה מ-100 שעות עבודה בכל שנה לכל עובד, משכורת י״ג לעובדים קבועים, הגדלת האש״ל, קרן השתלמות והפרשות פנסיוניות גם על מרכיבי פרמיה. לראשונה בחברה ההסכם יחול גם על עשרות עובדים שהועסקו עד עתה בחוזים אישיים.

 

מההסתדרות נמסר כי המו״מ להסכם התנהל בשיתוף פעולה בין הסתדרות עובדי התעשייה בראשות גבי אסרף וההסתדרות במרחב השפלה בראשות משה ארבלי. המו״מ הובל ע״י מזכיר חטיבה ארצי בהסתדרות עובדי התעשייה, יוגב עשור ומ״מ יו״ר ההסתדרות במרחב שפלה, דני אוחיון. בנוסף לקחו חלק בני כהאן מאגף הכלכלה ועורכי הדין רענן שקדי ואורן שרם, מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי.

 

יו״ר הסתדרות עובדי התעשייה גבי אסרף מסר: ״אני מברך את הצדדים על ההסכם והישגיו, למען עתיד החברה ועובדיה כאחד. התעשייה המקומית זקוקה לחיזוק ורק באמצעות שיתוף פעולה כפי שהשגנו פה נוכל לעשות זאת ולהניע אותה קדימה״.

 

יו״ר ההסתדרות במרחב השפלה משה ארבלי: ״אני מברך על חתימתו של הסכם מצוין הנותן ביטחון כלכלי ותעסוקתי לעובדות ועובדי המרלו״ג. תודה לכל מי שסייע והביא לסיומו המוצלח של המו״מ. נמשיך לפעול למען חיזוק העובדים במרחב״.

 

יו״ר הוועד, יוסף מלסה: ״לאחר תקופה ארוכה ולא פשוטה אני גאה בהישגי ההסכם ובעבודת ההסתדרות אשר עמדה לצדנו איתנה לאורך כל הדרך. תודה לחבריי לוועד יריב בן שבת ואלכסי לוין על השותפות ועל הנחישות״.