ב-2018 יתקיים בישראל הקונגרס של הפדרציה העולמית של המשלחים הבינלאומיים

על הדבר סוכם בקונגרס האחרון שהתקיים השנה בציריך. מדובר בקונגרס בן מאות משתתפים מכל רחבי העולם


00:00 ,24.03.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

לפני מספר ימים התקיים בציריך הכנס השנתי של הפדרציה העולמית של המשלחים הבינלאומיים (FIATA).

את ישראל ייצג בכנס עו"ד שמואל גרוסמן ממשרד גרוסמן, זינגר, גלעד ושות', היועץ המשפטי של ארגון התאגידים של סוכני המכס והמשלחים הבינלאומיים בישראל.

לפני מספר חודשים הגיש הארגון את מועמדותו לארח את הקונגרס העולמי של FIATA בישראל באחת השנים הקרובות.בפגישה שקיים בכנס גרוסמן עם מרקו סורגטי, המנהל הכללי של FIATA ומי שאחראי על ארגון הקונגרסים השנתיים, סוכם כי בשנת 2018 יתקיים הקונגרס בישראל.

לקונגרסים השנתיים של FIATA מגיעים מאות משלחים בינלאומיים מרחבי העולם והם זוכים להתעניינות תקשורתית ומקצועית רבה ביותר. לפני מספר שנים עמדה משלחת ישראלית להשתתף בקונגרס בדובאי, אך ברגע האחרון בוטלו לישראלים אישורי הכניסה והשתתפותם נמנעה. השנה יתקיים הקונגרס בסינגפור.

בכנס בציריך נדונו סוגיות מקצועיות מהותיות הנוגעות למשלחים בינלאומיים, כגון, ניהול סיכונים בשילוח הבינלאומי, סוגיות ביטוחיות מורכבות בהקשר לאסונות בתובלה הימית, מסירת מטענים ללא שטרי מטען מקוריים (בנושא זה הוכן נייר עמדה מטעם הפדרציה) וכו'.

כל ישיבות הכנס והפורומים השונים מתנהלים תחת אזהרה חמורה המועברת, בכתב ובעל פה, לכל הנוכחים, להימנע מכל הפרה של דיני ההגבלים העסקיים, לרבות, תיאומי מחירים, חלוקת שווקים או לקוחות או כל פגיעה אפשרית אחרת בתחרות העסקית. FIATA מדגישה את מדיניותה הברורה, להקפיד על דיני ההגבלים העסקיים בכנסים מקצועיים המאכלסים משלחים בינלאומיים המנהלים עסקים מתחרים.