פגיעה בתפקוד ״שער עולמי״ בשל תקלה במערכת ״ממשל זמין״

ארגון התאגידים של סוכני המכס והמשלחים טוען כי נפליה חלקית במערך המחשוב של רשות התקשוב הממשלתית הביאה לפגיעה בתפקוד מערכת שער עולמי. רשות המסים בתגובה: ״כאשר נודע לנו על התקלה, ועל מנת לא לפגוע בסחר, אפשרנו לשחרר את הטובין ללא ייפוי כוח ותצהיר יבואן״


11:33 ,26.05.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

עקב תקלה במערכת ממשל זמין ייתכנו בעיות בשידור ייפויי כוח ותצהיר יבואן במערכת שער עולמי.

 

ארגון התאגידים של סוכני המכס והמשלחים הבינ״ל פרסם הבוקר הודעה כי נפילת מערכת ׳ממשל זמין׳ – רשות התקשוב הממשלתי הביאה לפגיעה בתפקוד מערכת שער עולמי.

 

בהודעת הארגון נמסר כי בשבוע שעבר התמודדה קהילת סוכני המכס עם שורה של בעיות אשר נבעו מנפילה חלקית במערך המחשוב של יחידת ״ממשל זמין״.

 

נזכיר כי יחידת ״ממשל זמין״ פועלת באגב החשב הכללי במשרד האוצר, כחלק ממטה התקשוב הממשלתי במשרד ראש הממשלה . היחידה הוקמה לצורך הנגשת שירותי הממשלה באמצעים דיגיטליים מתקדמים לטובת הפחתת הנטל הבירוקרטי, ייעול ושיפור השירות לאזרחים ולעסקים במדינת ישראל.

 

עיקר הבעיות בשבוע האחרון, נבעו מהיעדר יכולת להיכנס ולהעלות ייפוי כוח למערכת ״שער עולמי״ כמו גם תצהירי יבואן. על אף בקשות חוזרות ונשנות ממינהל המכס לקבל הבהרות ומידע רשמי מאנשי ממשל זמין בעניין התמודדות עם הבעיה עדיין לא התקבל עד כה מידע רשמי, טוענים בארגון סוכני המכס.

 

מדוברות רשות המסים נמסר כי ״כאשר נודע לנו על התקלה, ועל מנת לא לפגוע בסחר, אפשרנו לשחרר את הטובין ללא ייפוי כח ותצהיר יבואן״. 
 .