גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 19.12.2018
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.763 -0.397
אירו 4.2846 +0.007
ליש"ט 4.7739 +0.128
100 יין 3.3496 +0.438
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

ועדת הכלכלה תדון בצווים להגבלת הסחר עם קוריאה הצפונית

זאת בהתאם להחלטת מועצת הביטחון של האו״ם להוסיף לרשימת הטובין האסורים ליבוא מקוריאה הצפונית גם מוצרי נפט גולמי, נפט מזוקק, מוצרי מזון וחקלאות ועוד. תדון בנוסף בתקנות שיאפשרו להטיל עיצומים כספיים על מפרי חוק הרפורמה במכון התקנים
11.04.18 / 12:38
ועדת הכלכלה תדון בצווים להגבלת הסחר עם קוריאה הצפונית
11.04.18
ועדת הכלכלה תדון בצווים להגבלת הסחר עם קוריאה הצפונית

ועדת הכלכלה של הכנסת תדון בתיקון צו היבוא והיצוא העוסק בפיקוח על יצוא טובין לקוריאה הצפונית (הרפובליקה העממית הדמוקרטית של קוריאה). לפני כשנתיים וחצי אישרה הוועדה את הצו, בהתאם להחלטת מועצת הביטחון של האו"ם, שאסר על יצוא מוצרי יוקרה למדינה. עם זאת באוגוסט 2017 קיבלה מועצת הבטיחות של האו"ם החלטה נוספת, לאסור גם על סחר בעפרת ודגים עם קוריאה הצפונית, ולכן מבקש משרד הכלכלה לתקן את הצו בהתאם. 

 

כמו כן תדון הוועדה בצו היבוא והיצוא העוסק בפיקוח על יבוא טובין מקוריאה. בהמשך לישיבה הקודמת תדון הוועדה בבקשת משרד הכלכלה לאשר צו העוסק בפיקוח על יבוא טובין מקוריאה הצפונית, וזאת בהתאם להחלטה נוספת של מועצת הביטחון של האו״ם שהתקבלה בדצמבר 2017, להוסיף לרשימת הטובין האסורים ליבוא מקוריאה הצפונית גם מוצרי נפט גולמי, נפט מזוקק, מוצרי מזון וחקלאות, ציוד אלקטרוני, עץ, כלי שיט ותחבורה, ברזל ומתכות אחרות ועוד. 

 

בהמשך תדון ועדת הכלכלה בתקנות שעוסקות  במקרים בהם ניתן יהיה להפחית את העיצומים הכספיים שנקבעו בפקודת היבוא והיצוא כנגד מפרי הפקודה שפוגעים ברפורמה במכון התקנים. הרפורמה במכון התקנים, שנועדה לפתוח את הליכי היבוא והבדיקות של מוצרי היבוא לתחרות במסגרת המלחמה ביוקר המחייה, נכנסה לאחרונה לתוקף. עם זאת קבע החוק כי הפעלת עיצומים כספיים על מפרי החוק תתאפשר רק לאחר שיאושרו תקנות המסדירות את המקרים והנסיבות בהם ניתן יהיה להפחית עיצומים. כעת הגיש משרד הכלכלה לאישור הוועדה את התקנות, לפיהן מוצע לאפשר, בין היתר, הפחתה של 20% מהעיצומים שנקבעו בחוק במקרה של הפרה ראשונה, הפחתה של 30% אם המפר הפסיק את ההפרה מיוזמתו ודיווח עליה לממונה על התקינה ועוד. כמו כן מוצע לקבוע כי שיעור ההפחתה בשל מספר נסיבות לא יעלה על 75% מהעיצום. במידה והוועדה לא תאשר את התקנות מבקש משרד הכלכלה לדחות את מועד הכניסה לתוקף של סעיפי העיצומים הכספיים בחצי שנה, או למועד מוקדם יותר עד לאישור תקנות ההפחתה. 

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 925
פייסבוק

×