גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 22.01.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.69 -0.216
אירו 4.1932 -0.24
ליש"ט 4.7596 -0.067
100 יין 3.3733 +0.021
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

לין מציע: לתאם את חופשת הקיץ עם חגי תשרי

נשיא איגוד לשכות המסחר טוען כי ״יישום ההצעה יעלה את פריון העבודה, יושג רצף בלימודים מאז תחילת שנת הלימודים החדשה, יופחת העומס על הורים עובדים ויהיו פחות הפרעות בניהול העסקים״
05.08.18 / 14:08
לין מציע: לתאם את חופשת הקיץ עם חגי תשרי
05.08.18
לין מציע: לתאם את חופשת הקיץ עם חגי תשרי
אוריאל לין. הצעה מצוינת
05.08.18
אוריאל לין. הצעה מצוינת

״מועד חגי תשרי השנה מבליט מחדש ובאופן מיוחד את העול המיותר המוטל על ההורים בישראל ועל הפגיעה החמורה ברמת החינוך היסודי והתיכון ובפעילות העסקית. בהשוואה למדינות ה-OECDאנו לא מצויים ברמה כזו שאנו יכולים להרשות לעצמנו הפסד כה מאסיבי של ימי לימוד״, כך אמר היום עו״ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר.

 

לדברי לין, ״יש להצטער על כך שמשרד החינוך לא התמודד עד היום עם הצורך בשינוי מועד חופשת הקיץ, בהתאמה עם החופשות בחודש תשרי הפוגע בפעילות העסקית״.

 

תלמידי ישראל פותחים את שנת הלימודים מדי שנה ב-1 בספטמבר וזאת לאחר חופשת קיץ שנמשכת חודשיים תמימים. זמן קצר לאחר החזרה ללימודים, התלמידים יוצאים לסירוגין לחופשת חגי תשרי לאורך חודש שלם. בשל החגים השנה הם יזכו ל-13 ימי לימוד במהלך ספטמבר.  

 

לין מציע מחדש לתאם את חופשת הקיץ עם חגי תשרי, כך שתתפרש על פני החודשים אוגוסט-ספטמבר בלבד: ״אין ספק שלנושא זה השפעת רוחב משמעותית מבחינת התעסוקה, הפריון ועלויות המושתות על ההורים והמעסיקים. על כן, יש לבחון שינויים במועדי חופשות מלימודים באופן מקיף ויסודי, עם כלל גורמי המשק ונציגות ההורים. 

 

מאחר ואת מועדי חגי תשרי לא ניתן לשנות, אין מנוס מלהתאים את חופשת הקיץ כך שחודש שלם ממנה יחפוף את חודש תשרי״. באמצעות ישום הצעה זו, מציין לין, נעלה את פריון העבודה, יושג רצף בלימודים מאז תחילת שנת הלימודים החדשה; יופחת העומס על הורים עובדים ויהיו פחות הפרעות בניהול העסקים.

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 927
פייסבוק

×