לפיד ובנט מקדמים עידוד השקעות בחברות הזנק

על פי התיקון, יקבלו משקיעים תמריצים, כולל, בין השאר, הטבות מס, בהשקעות בחברות הייטק צעירות


10:47 ,16.07.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

שר הכלכלה נפתלי בנט ושר האוצר יאיר לפיד מקדמים תיקון לחוק האנג'לים, מתוך מטרה לעודד ההשקעות בחברות הייטק צעירות.

 

החוק יובא להצבעה בקבינט החברתי-הכלכלי כחלק מדיוני הממשלה בתוכנית הכלכלית לשנת 2015. מדובר בצעד משמעותי של הממשלה, הנועד להגדיל את היקף ההון הזמין להשקעה בחברות הזנק. 

 

במטרה לשמר את היתרון היחסי של מדינת ישראל בתחום התעשיות עתירות הידע, החליטה הממשלה על מתן תמריצי מס, שיסייעו לחברות צעירות לפתח רעיונות חדשניים, עד לכדי ביסוסן כחברות גדולות במשק.

 

חברות צעירות רבות, המצויות בשלב הראשוני של מחקר ופיתוח (seed), זקוקות למימון בכדי להתפתח. ממשלת ישראל מכירה בצורך לעודד השקעות בחברות צעירות, על מנת שהמשק הישראלי יוכל להמשיך ולקיים פעילות יזמית וחדשנית.

 

במסגרת החוק יקבלו משקיעים שישקיעו בחברות חדשניות שאושרו על ידי לשכת המדען הראשי כ"חברות מטרה", הטבת מס משמעותית, כאשר הם יוכלו להפחית מהכנסותיהם החייבות במס את הסכומים שהושקעו  בחברות הזנק צעירות.

 

במסגרת התיקון שיאושר בממשלה צפוי להתווסף מסלול חדש לקבלת ההטבות, לצד הארכת תוקפו של המסלול הקיים כיום בחוק. המסלול החדש יגביר את האטרקטיביות של ההשקעות בחברות הזנק צעירות בקרב משקיעים על ידי יצירת וודאות  למשקיע, כך שיידע על זכאותו להטבות בעת ביצוע ההשקעה. התיקון צפוי גם להפחית בצורה ניכרת את הסרבול הביורוקרטי שחל על חברה המבקשת כיום לקבל השקעות מוטבות.

 

שני המסלולים אמורים לפעול במקביל החל מתחילת שנת 2015 וצפויים בין היתר למשוך משקיעים חדשים. השרים יעודדו בכך  את המגמה של השקעה בחברות הזנק שלהן תרומה משמעותית למשק הישראלי, כמחוללי צמיחה בטווח הארוך.

 

בנט: "ישראל מובילה בתחום החדשנות ועכשיו גם נוביל ברגולציה תומכת. באמצעות החוק נעודד אנשים פרטיים להשקיע את הכסף שלהם בחדשנות הישראלית במקום בדירות. אנו מאמינים ששינוי החוק, שהמדען הראשי במשרד הכלכלה עבד עליו יחד עם משרד האוצר ורשות המסים, יביאו להפניית משאבים משמעותית לתעשייה ויאפשר לאזרחי ישראל ליהנות מפירות ההשקעה".

 

לפיד: "תעשיית ההייטק מהווה מנוע צמיחה אסטרטגי למשק ולכלכלה הישראלית. באמצעות החוק נעודד משקיעים להשקיע בחברות הצעירות, שמהוות את עתיד תעשיית ההייטק, ונמשיך ליצור כלכלה מבוססת חדשנות״.