פורום דאבוס: 8 חברות ישראליות ברשימת 60 החברות החדשניות בעולם

דירוג החברות החדשניות של הפורום הכלכלי העולמי WEF הכתיר 61 חברות מהעולם כ-״חלוצות הטכנולוגיה״ המובילות בעולם. השר אלי כהן: נמשיך לפעול להענקת תמריצים וסיוע ליזמים וסטארטאפים שיפרצו דרך בעולם


13:52 ,23.01.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

גאווה ישראלית בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס בשוויץ. הפורום הכלכלי העולמי פרסם את רשימת 60 החברות החדשניות בעולם מהן עולה כי 8 מתוך חברות אלו הן חברות ישראליות.  

 

דירוג החברות החדשניות של הפורום הכלכלי העולמי WEF הכתיר 61 חברות מהעולם כ-״חלוצות הטכנולוגיה״ המובילות בעולם, שהן בעלות פוטנציאל "לשינוי פניה של החברה והתעשייה״ ו״עיצוב המהפכה התעשייתית הרביעית״.

 

למרות ממדיה הקטנים, ישראל הצליחה להיות מדורגת במקום השני ברשימה, שנייה רק לארה״ב. בין החברות הישראליות שנבחרו לרשימה: Watergen, Raycatch, Aqua SecurityInnoviz Technologies, XM Cyber, Vayyar, Utilis, Precognize.

 

במהלך הביקור בפורום הכלכלי פגש השר כהן את ׳אבי האקזיטים הישראלי׳ היזם יוסי ורדי, שסיפר לשר על הגאווה וההערכה הגדולה שקיבל גם הוא השנה, בכל מקום ואירוע שבו השתתף בפורום עם פרסום הזינוק של ישראל למקום ה-5 בדירוג החדשנות העולמי של בלומברג ועל כך ששמונה סטארטפים ישראלים נבחרו לרשימת החברות החדשניות של הפורום הכלכלי העולמי.

 

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: ״בעולם כלכלי המאופיין בחדשנות טכנולוגית, מדינת ישראל היא שחקן מפתח. 8 חברות ישראליות מובילות ברשימה מתוך 60 חברות חדשניות היא הוכחה נוספת לכך. אנו נמשיך לפעול להענקת תמריצים וסיוע ליזמים וסטארטאפים שיפרצו דרך בעולם ולחברות רב לאומיות שיגיעו לישראל ובמקביל לפיתוח מו״פ בישראל יעסקו גם בייצור ויצוא״.