שר הכלכלה השתתף בכנס UFM של איחוד מדינות הים התיכון

במהלך הכנס, דיברו שרי הכלכלה והסחר של צרפת, מצרים, לבנון, אלג׳יר וגם שר הכלכלה והתעשייה הישראלי, ודנו במצב החירום בשל מגפת הקורונה, האתגרים הנצבים בפני הכלכלות השונות, והקריאה להדק את קשרי הסחר ושיתופי הפעולה הכלכליים


14:24 ,11.11.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

אתמול נערך כנס שרי הסחר ה-11 של איחוד מדינות הים התיכון (ה-UfM) – גוף רב-ממשלתי המורכב מ- 28 מדינות האיחוד האירופי, חלק ממדינות הבלקן, וכ-10 מדינות נוספות מדרום ומזרח אגן הים התיכון, ביניהן ישראל, הרש״פ, מצרים, ירדן, לבנון, תורכיה ומדינות המגרב. מטרת ה-UfM לקדם שיתופי פעולה בין המדינות בתחומים כגון מסחר בינ״ל, תעשייה, בריאות, הגנת הסביבה ועוד.

 

במהלך הכנס דיברו  שרי הכלכלה והסחר של צרפת, מצרים, לבנון, אלג׳יר, הרשות הפלסטינית וגם שר הכלכלה והתעשייה הישראלי, עמיר פרץ.

 

השיחות נדונו סביב מצב החירום בשל מגפת הקורונה, האתגרים הנצבים בפני הכלכלות השונות, והקריאה להדק את קשרי הסחר ושיתופי הפעולה הכלכליים באגן הים התיכון. השרים הדגישו שחשוב להימנע מפרוטקציוניזם וכי יש חשיבות רבה להימנע מפגיעה בזרימת הסחורות הבינ״ל ובפרט במוצרים רפואיים ומזון.

 

שר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ, דיבר על חשיבות הידוק היחסים בין מדינות היורו בכדי להתמודד עם המגיפה. מדבריו: ״אני רואה חשיבות רבה בכנס הזה בזמן הזה. אנו חיים בעידן חדש בו הגלובליזציה והתמורות הטכנולוגיות מטשטשות את הגבולות הפיזיים והכלכליים, אך גם נגיף הקורונה שאנו מתמודדים עמו לא מבדיל בין גזע, מין, מדינה או עם - הוא חסר גבולות. הקורונה מחייבת אותנו לחשוב במונחים חדשים, דורשת יותר סולידריות, יותר שיתוף פעולה וידע״.

 

השר פרץ הוסיף: ״כידוע לכם, מדינת ישראל חתמה לאחרונה על הסכם היסטורי לשלום ונורמליזציה מלאה עם איחוד האמירויות, הצהרה לשלום ויחסים דיפלומטיים עם בחריין וכן אנו בדרך לנרמול היחסים עם סודן. אני בטוח שהממשל האמריקאי החדש בראשותו של הנשיא הנבחר ביידן יהיה גורם חיובי, אשר יפעל לחדש את המו״מ לשלום עם הפלסטינים״.