התעשיינים על ההחלטה להעדיף תוצרת הארץ: עדכנו את פקידי האוצר

מהתאחדות התעשיינים נמסר עוד כי ״מדובר בהחלטה חשובה ואנו מקווים כי כל החלטות הרכש הציבורי בשנה הקרובה יתקבלו תוך הבנה כי רכש ישראלי מסייע משמעותית בהפחתת מספר המובטלים בישראל״


11:53 ,13.07.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

אמש פורסם כי ראש הממשלה נתניהו והממשלה החליטו להאריך את הוראת השעה למתן העדפה לרכש תוצרת הארץ במרכזי טקסטיל עבור משרד הביטחון והמשרד לביטחון פנים. ההחלטה טעונה אישור הכנסת.

 

בתגובה להחלטת השרים ורה״מ להאריך את הוראת השעה למתן העדפה לרכש תוצרת הארץ במכרזי טקסטיל עבור משרד הביטחון והמשרד לביטחון הפנים, מהתאחדות התעשיינים נמסר: מדובר בהחלטה חשובה של שר האוצר ושר הכלכלה והתעשייה ואנו מקווים כי כל החלטות הרכש הציבורי בשנה הקרובה יתקבלו תוך הבנה כי רכש ישראלי מסייע משמעותית בהפחתת מספר המובטלים בישראל.

 

עוד נמסר מהתאחדות התעשיינים: ״מסכימים איתך ראש הממשלה. ממליצים לך גם להגיד את זה לפקידי האוצר שבכל הזדמנות מנסים להעביר תקציבים לחברות בחו״ל ולייצר מקומות עבודה בטורקיה במקום בישראל״.

 

שר הכלכלה והתעשייה, ח״כ עמיר פרץ: ״מברך את ראש הממשלה ושר האוצר שאימצו את עמדת משרד הכלכלה ומשרד הביטחון להארכת החלטת הממשלה משנת 2015 בדבר העדפת רכש טקסטיל מתוצרת הארץ במכרזי מערכת הביטחון״.

 

פרץ הוסיף: ״כבר בשבוע שעבר הנחיתי את בכירי משרדי להגיע לנוסח מוסכם עם משרד האוצר בדבר הארכת העדפת רכש טקסטיל מתוצרת הארץ במכרזי מערכת הביטחון. החלטה זו, דווקא במשבר הקורונה, ממחישה את החשיבות של ייצור עצמאי כחול לבן בתחומים מחוללי תעסוקה. יש להודות גם לחברי הכנסת מיקי לוי, משה גפני, יעקב אשר וע׳דיר כמאל מריח שהעלו את הצעת החוק הפרטית בעניין״.