פורום IPL קיים מפגש בחברת אלכם מדיקל

המפגש החל בסיור במרכז הלוגיסטי החדש של החברה, אשר ממוקם באזור התעשייה דלתון, בהובלתו של אמיר שנטל, מנהל תפעול ישראל, וכלל גם הרצאה של יגאל כהן, מנכ״ל אלכם מדיקל


10:59 ,04.05.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

עשרות משתתפים לקחו אתמול חלק במפגש ייחודי של פורום Israel Pharma & Medical Logistics אשר עסק בתחום שרשרת האספקה לציוד רפואי. האירוע התקיים בחברת Elcam Medical העוסקת בייצור מוצרים לשימוש רפואי ופועלת במספר אתרים בארץ ובעולם.

 

המפגש החל בסיור במרכז הלוגיסטי החדש של החברה, אשר ממוקם באזור התעשייה דלתון, בהובלתו של אמיר שנטל, מנהל תפעול ישראל. שנטל סיפר על הגורמים שהביאו לבניית המרלו״ג שמטרתו אחסון חומרי הגלם עבור המפעלים וריכוז תוצרת גמורה, אשר מרביתה מיועדת ליצוא לחו״ל. כמו כן הסביר על ההתמודדות הלוגיסטית עם הגידול המתמשך בפעילות החברה, התהליך התפעולי מול אתרי החברה השונים והאתגרים המרכזיים בניהול המידע.

 

בהמשך, הרצאה יגאל (גולי) כהן, מנכ״ל Elcam Medical, על פעילות החברה והפריסה הגלובלית שלה. חלק מרכזי יוחד לאתגרי שרשרת האספקה והסחר הבינלאומי עימם הארגון מתמודד. בחלק זה, התייחס גולי למשבר ההובלה הימית, לעיכובים בזמני אספקה, להתייקרות חומרי אריזה ולמחסור בחומרי הגלם. כמו כן, התייחס גולי לרצון הגובר של לקוחות להחזיק את המלאי בקירבה גיאוגרפית אליהם, אך לא בבעלותם, תוך שימוש בקונסיגנציה ולשימוש בגורמי TPL (Third Party Logistics) ולדרישות הייחודיות של תחום הפארמה והמדיקל.

 

לסיום, חלק גולי עם המשתתפים טיפים מעשיים לניהול מניסיונו כמנכ״ל. בין הנושאים העיקריים אליהם התייחס: יחס הוגן לעובדים וקידום נשים, התייחסות לספקים ונותני שירות כשותפים עסקיים, מוכנות תמידית לאירועים חריגים והטמעת טכנולוגיות חדשות בכל התהליכים.

 

שי חיימוב, מנהל פורום Israel Pharma & Medical Logistics מסר כי: ״אנו מודים לחברת Elcam Medical על האירוח המושקע, ההסברים המעניינים והתובנות שעלו מן המפגש. הגופים השונים לאורך שרשרת האספקה מתמודדים עם משברים רבים בשנה האחרונה והשיח הפורה בין חברי הפורום מאפשר למידה הדדית והתמודדות משותפת עם האתגרים המרכזיים״.