אמזון: הוצאות השילוח עלו ב-46%

הוצאות התחבורה היוו את מרבית עלויות השילוח כאשר עלויות נוספות יוחסו למיקום מלאים והצבת עובדים נוספים במרכזי ההפצה של החברה לטובת קיצור זמני המשלוח


13:43 ,27.10.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

הוצאות חברת אמזון עבור ביצוע משלוחים ברבעון השלישי של השנה עלו ב-46% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. על פי הדיווחים, החברה הוציאה 1.6 מיליארד דולר במהלך שני הרבעונים האחרונים על מנת לתמוך במשלוח בן 24 שעות ללקוחות החברה. החברה ציינה כי בכוונתה להוציא 1.5 מיליארד דולר נוספים ברבעון האחרון של השנה לטובת היוזמה של משלוח בן 24 שעות.

 

סמנכ״ל הכספים של החברה, בריאן אולסבסקי, הסביר את העלייה בהוצאות בשינוי שהחברה ביצעה עבור לקוחות תכנית ה-Prime שלה המאפשרת קבלת משלוחים תוך 24 שעות ולא 48 שעות כפי שהיה נהוג בתקופה המקבילה אשתקד. הוצאות התחבורה היוו את מרבית עלויות המשלוחים, ציין סמנכ״ל הכספים, כאשר עלויות נוספות יוחסו למיקום מלאים והצבת עובדים נוספים במרכזי ההפצה של החברה לטובת קיצור זמני המשלוח.

 

מנכ״ל ענקית האי-קומרס, ג׳ף בזוס, ציין בהודעה שפורסמה במקביל לפרסום הדוחות הכספיים של החברה כי ״מדובר בהשקעה גדולה וזוהי החלטה נכונה לטווח הארוך עבור הלקוחות שלנו. למרות שזה נראה מנוגד להיגיון – המשלוחים המהירים ביותר מייצרים דווקא פחות פליטות פחמן כי הם קרובים ביותר ללקוח, ולכן זה לא פרקטי להשתמש באוויר או בנתיבי יבשה ארוכים״.

 

נציין כי עלי פי הדוחות הכספיים לרבעון השלישי החברה הודיעה כי המכירות באתר שלה עלו ב-24% ועמדו על 70 מיליארד דולר. יחד עם זאת ההוצאות הכבדות פגעו בשורת הרווח של החברה שדיווחה על רווח של 2.1 מיליארד דולר – ירידה של 26% לעומת התקופה המקבילה אשתקד שעמדה על רווח של 2.9 מיליארד דולר.