נגיף הקורונה: חברת BA ביטלה כל טיסותיה לסין

חברת התעופה הבריטית הודיעה על ביטול כל טיסות החברה לסין לפחות עד חודש מרץ, בשל התפרצות הנגיף. מניין ההרוגים בסין מהתפרצות נגיף הקורונוס עלה ליותר ממאה


12:47 ,29.01.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת בריטיש איירווייז BA הודיעה לפני דקות אחדות על החלטתה לבטל את כל טיסות החברה לסין, לפחות עד מרץ, בגלל נגיף הקורונה.

 

בנוסף רשויות סין הודיעו כי כל סיורי הקבוצות בסין יופסקו החל מיום שני בניסיון לעצור את התפשטות הנגיף.

 

יותר מ -56 מיליון אנשים בכמעט 20 ערים מושפעים ממגבלות הנסיעות שהוטלו בשל החשש שקצב ההדבקה יתנפח בעוד מאות מיליוני אזרחים סינים נמצאים בדרכים לרגל חגיגות ראש השנה הסיני.

 

מניין ההרוגים בסין מהתפרצות נגיף הקורונוס עלה ליותר ממאה, בתקשורת המקומית דיווחו כי נציבות הבריאות הלאומית של סין הודיעה על 688 מקרים מאושרים חדשים, 1,309 מקרים חשודים חדשים ו-15 מקרי מוות כתוצאה מהמחלה (13 במחוז הובאיי, אחד בשנחאי ואחד בהנאן) ביממה האחרונה.

 

מקורו של הנגיף בעיר ווהאן - בירת מחוז הובאיי וכעת הוא התפשט על פני 29 מחוזות במדינה. יותר מ-20 מקרים דווחו ביפן, צפון קוריאה, דרום קוריאה, תאילנד, ארה״ב, סינגפור, צרפת, מלזיה, נפאל, אוסטרליה, גרמניה ווייטנאם.

 

הונג קונג סיווגה את ההתפרצות כ״חירום״ – רמת האזהרה הגבוהה ביותר בעיר. בעקבות ההכרזה, פארקי השעשועים של הונג קונג; דיסנילנד ואוקיאנוס פארק הודיעו כי הם סוגרים את דלתותיו עד להודעה חדשה. דיסנילנד בשנחאי נסגר גם הוא בתגובה להתפרצות נגיף הנגיף. מרתון הונג קונג לשנת 2020 בוטל גם הוא בעקבות התפרצות נגיף הקורנה.

 

הונג קונג סגרה את קישור הרכבות המהיר שלה לסין היבשתית והשעתה היתרים לתיירים סיניים המבקרים בשטח לאחר שנודע על שישה מקרים של נגיף קורונה בשטחה.

 

מנהיג הונג קונג, קארי לאם, אמרה כי הרכבות ושירותים חוצי גבולות יבוטלו החל מה-30 בינואר וכי מספר הטיסות ייחתך בחצי. מסלולי נסיעה של האוטובוסים יצומצמו בעוד מספר מעברי גבול נסגרו.