בכל אשמים הבריטים

בכוונת יו"ר מועצת המובילים והמסיעים גבי בן הרוש לזמן פגישה רבת משתתפים, בכדי לדון בדרכים אפשריות להוציא משאיות מכבישי העיר חיפה


12:32 ,21.01.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

יו"ר מועצת המובילים והמסיעים גבי בן הרוש זימן פגישה בנוגע לכניסה וליציאה של משאיות מנמל חיפה ולהורדתן מכבישי העיר.

 

לאחרונה החל הנמל בניסיון, במסגרתו נסגר שער 10 (בת גלים) לכניסה וליציאה של משאיות לאחר השעה 14:00. תחת זאת, נכנסות ויוצאות המשאיות את הנמל משער 1 (חוף שמן). לדברי בן הרוש, הדבר יוצא עומסי תנועה בני מספר שעות.

 

בנוסף, בכוונת עיריית חיפה להרחיק משאיות כבדות מתנועה בתוך כבישי העיר. הדבר בעייתי, משום שכבישי הגישה לנמל עוברים בתוך העיר התחתית בחיפה.

 

בן הרוש: "רעיון שלהם הוא שיבואו משאיות מכיוון כביש 6, או מכיוון כביש 22 (כביש עוקף קריות), שהוא בשעות מסוימות עמוס ופקוק, במיוחד בשעות הבוקר. בנוסף, כניסת משאיות לממגורות דגון מתבצעת מתוך העיר התחתית, כשכביש הגישה צר מאוד וגורם לעומסי תנועה כבדים.

 

"מה לעשות שדגון פירושו משאיות חלוקה ומשאיות להובלת גרעינים. הבריטים הם שקבעו את החוקים, כשהקימו את דגון ואת הנמל בתוך העיר ולא מחוצה לה, כמו באשדוד. במידה ועיריית חיפה רוצה להוציא משאיות מכבישי העיר ולהכניס אותן למנהרת הכרמל – בבקשה, רק שידאגו שנהגים ישלמו 10 שקל ולא 75 שקל מעבר. לזה העירייה לא מוכנה".

 

בן הרוש יוצא גם נגד הסחבת של עיריית חיפה בנוגע לאיתור שטח לחניית משאיות בשעות של אחר העבודה, דבר המתבצע באשדוד בהצלחה מזה מספר שנים. "עיריית חיפה לא הרימה את הכפפה כמו שעשו באשדוד", אמר.

 

לאחרונה השתתף בן הרוש בפגישה בנושאים אלה אצל יואב דנציגר, מנהל האגף לתכנון דרכים, תנועה ונוף בעיריית חיפה, פגישה שהסתיימה ללא תוצאות. בעקבותיה, בכוונתו לזמן לפגישה את נציגי העירייה, נמל, חברת נמלי ישראל ומשטרת ישראל, על מנת לנסות ולפתור את הסוגיות הנ"ל.

 

דובר נמל חיפה זוהר רום: "שער הכניסה הראשי לנמל הוא שער 1 ולא שער 10. החלטות מתקבלות בהתייעצות עם כל הגורמים ובהתאם לצרכים. נפעל בהתאם לצרכים, מבלי לגרום לעומסים. במידה ויידרשו התאמות, הן יבוצעו".

 

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "הוועדה לתאום תנועה, לה שותפים משרד התחבורה, משטרת ישראל ועיריית חיפה, מקדמת תוכנית מעודכנת לאיסור חניית משאיות כבדות בשכונות המגורים. האיסור נועד למנוע מפגעי בטיחות, רעש וזיהום אוויר, אותן גורמות המשאיות בכניסתן לעיר. הנחיות משרד התחבורה בנושא הגבלת חניית משאיות בתחומי העיר אינן כרוכות במתן פתרון לחניית משאיות, אולם ראש העירייה יונה יהב הנחה את אנשי המקצוע, כי במקביל לקידום התוכנית ימשיכו לפעול לאיתור שטחים שיכולים לשמש כחניונים למשאיות, ומהם תהיה לנהגים גישה נוחה למרכז העיר".