צו ביניים מעכב את ההחלטה למנוע כניסת משאיות למערב הנגב

אמש הודיע משרד התחבורה על כוונתו לאסור החל מהיום כניסת משאיות לכבישים במערב הנגב. אולם בקשתה של מועצת המובילים לצו ביניים נתקבלה והיישום נדחה עד לדיון שייערך ביום חמישי בנושא


10:05 ,02.05.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

הישג זמני למועצת המובילים והמסיעים. אתמול בשעות הערב קיבל בית המשפט המחוזי בירושלים, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, את בקשתה הדחופה של מועצת המובילים למתן צו ביניים המורה לעכב את ביצוע החלטת משרד התחבורה לאסור כניסת משאיות ורכבים כבדים בשעות השיא, בכבישי הנגב המערבי.

 

נזכיר כי אתמול הודיע משרד התחבורה על כוונתו לסגור את כבישי הנגב המערבי, באורך כולל של 157 ק״מ, לכניסת משאיות בין השעות 07:00-09:00 ובין השעות 15:00-17:00.

 

 בבקשה ציין בא כוח מועצת המובילים שלמשאיות אין כל דרך חלופית להגעה אל הנגב המערבי כמו גם לצאת ממנו. ״החלטה כה חריגה ומשמעותית מעין זו, אשר סוגרת חבל ארץ שלם בפני משאיות, ניתנה ללא מתן תקופת הסתגלות סבירה וראויה״, נכתב.

 

במועצה נימקו כי לא הוכן כל מערך מתאים ליישומה של החלטה הזו לאור כך שאין בנמצא חניונים ראויים היכולים לקלוט את כל מאות המשאיות אשר ימתינו בשל כך בשולי הכבישים בשעות ה"סגר", מה שיביא לכך שהרכבים הכבדים יסכנו באורח ממשי את כלל הנוסעים בכבישים אלו.

 

עוד צויין כי הבקשה הוגשה ב"דקה התשעים", מאחר שרק ביום בתאריך 13 אפריל 2016 פירסמה דוברות משרד התחבורה הודעה בדבר סגירת כבישי הנגב המערבי למשאיות וזאת לאחר שדרישה שהועברה לשר התחבורה ב- 20 באפריל לעכב את יישום ההחלטה, לא נענתה כלל. 

 

כאמור, אמש אישר בית המשפט את הבקשה לצו ביניים לפיו יעוכב ביצוע החלטת רשות התמרור לאשר מערך שילוט ותמרור האוסר כניסת משאיות במשקל מעל 12 טון בשעות השיא בבוקר ואחר הצהריים בכבישי הנגב המערבי. תוקף הבקשה הוא עד ליום חמישי הקרוב אז ייערך דיון בבית המשפט, בשעה 11:00, בנוכחות כל הצדדים ושם יוכרע הנושא.