גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 19.01.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.692 +0.108
אירו 4.2079 +0.067
ליש"ט 4.7765 +0.334
100 יין 3.3696 -0.608
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

נפטר לי קלין, מבכירי צ׳יינה שיפינג

היה מבכירי מגזר הספנות הסיני ואף כונה ״אבי תעשיית הספנות הסינית״ עם תפקידים בכירים בקוסקו וצ׳יינה שיפינג. ד״ר יורם זבה: עבדנו קרוב ביחד, ונהנינו מהשת״פ. כולם כיבדו אותו
04.02.18 / 14:00
לי קלין. מבכירי תעשיית הספנות של סין
04.02.18
לי קלין. מבכירי תעשיית הספנות של סין
מודעת האבל שפורסמה באתר חברת קוסקו
04.02.18
מודעת האבל שפורסמה באתר חברת קוסקו

לי קלין (Li Kelin), לשעבר יו״ר קבוצת צ׳יינה שיפינג, נפטר ביום חמישי בשנחאי, סין. הוא היה בן 76 במותו.

 

לי קלין נחשב לדמות בולטת במיוחד בתעשיית הספנות הסינית וכונה גם לא פעם ״אבי תעשיית הספנות הסינית״. הוא התחיל את הקריירה שלו על אניות קוסקו בשנת 1959 והפך לסגן נשיא חברת קוסקו בשנת 1993. במהלך פעילותו בקוסקו, הוא הוביל את החברה בהצלחה במהלך הרחבת הצי שלה לפעילות בינלאומית בשוק הספנות העולמי.

 

לי עבר לקבוצת צ׳יינה שיפינג בשנת 1997 ושימש כיו״ר החברה, הוא פרש מתפקידו בשנת 2006, לפני 12 שנה, וזאת לאחר שמיצב את אניות החברה הצבועות בירוק היטב בסצינת הספנות העולמית.

 

לאחר שפרש מתפקידו, לי המשיך לשמש כיועץ עבור קבוצת צ׳יינה שיפינג ובשנת 2008 אף קיבל עליו את תפקיד היו״ר של היינאן שיפינג, אשר פשטה את הרגל בשנת 2013.

 

יורם זבה, נשיא לשכת הספנות הישראלית, זכה לעבוד באופן קרוב עם מר לי קלין כאשר שימש כמנכ״ל צים, והוא מספר כי היתה בין השניים מערכת יחסים מאד ידידותית ומאד בלתי פורמלית. ״עבדנו קרוב מאד במסגרת ההסכמים שבין צים לבין צ׳יינה שיפינג. ההסכמים היו ההסכמים הראשונים של צים שבהם צים קיבלה נפח הובלה בינלאומי בתמורה לנפח הובלה בישראל. הוא אפילו הגיע פעם, בהזמנתי, לארוחת ערב בבית של דני הופמן, שהיה אז מנהל צים במזרח הרחוק באותה התקופה. הוא בא עם אשתו, שהיתה רופאה, והם סיפרו סיפורים ובדיחות והיה ערב מאוד נחמד. אין ספק שהוא היה אחד המקצוענים הרציניים ביותר בעולם הספנות. כולם כיבדו אותו כאיש ספנות בכיר מאוד, והוא היה ידוע כאיש בעל השפעה. מאד נהנינו משיתוף הפעולה איתו – אני, טומי שטרמר המנוח, שהיה ראש מינהל הספנות בצים, דני הופמן, שהיה מנהל אזור צים במזרח הרחוק, ויגאל דפני, שהיה מנהל gsl בצים בזמנו״. 

 

ד״ר זבה אף שלח מכתב תנחומים למשפחתו של לי קלין בשם לשכת הספנות הישראלית, בו כתבה כי ״תעשיית הספנות הישראלית כולה משתתפת בצערכם על מותו הטרגי של ידידנו הקרוב, קפטן לי קלין. קפטן לי היה אחד ממובילי תעשיית הספנות בעולם, נערץ ברחבי הגלובוס עבור הידע הנרחב שלו, היוזמות שלו, היצירתיות שלו והחלטותיו האמיצות. לקפטן לי היתה מערכת יחסים חמה ואמיצה עם ישראל. למדנו ממנו רבות, חשנו קרובים לראיית העולם שלו ולדרך בה ניהל את עסקיו ביעילות ובאמינות״.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 926
פייסבוק

×