קבוצה גרימלדי מצטרפת לאמנת SAILS להגנה על הסביבה הימית

קבוצת גרימלדי היא חברת הספנות האיטלקית הראשונה שחתמה על האמנה, ובכך מתחייבת, בנוסף לחובות הרגולטוריות שלה, לבצע פעולות ספציפיות לרבות הפחתת פליטות מזהמים וגזי חממה, צמצום השפעת הרעש התת ימי של אניות, אופטימיזציה של ניהול אנרגטי של אניות


13:16 ,27.08.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

קבוצת גרימלדי אישררה את נכונותה לתרום להגנה ולשיפור הסביבה הימית על ידי הצטרפותה לאמנת "SAILS" (Sustainable Actions for Innovative and Low-impact Shipping) - הצהרה המאפשרת לחברות הפועלות בתחום ההובלה הימית למסד ולממש את התחייבויותיהן להגנה על איכות הסביבה והבטיחות.

 

היוזמה הושקה ביולי האחרון על ידי המשרד הצרפתי להגנת הסביבה ולשכת הספנות של צרפת כשכבר עשר חברות חתמו על האמנה.

 

קבוצת גרימלדי היא חברת הספנות האיטלקית הראשונה שחתמה על האמנה, ובכך מתחייבת, בנוסף לחובות הרגולטוריות שלה, לבצע פעולות ספציפיות לרבות הפחתת פליטות מזהמים וגזי חממה, צמצום השפעת הרעש התת ימי של אניות, אופטימיזציה של ניהול אנרגטי של אניות.

 

"תמיד ראינו צורך חיוני לקדם ולאמץ נהלים טובים בהובלה ימית להגנת הסביבה הימית והחופית", העיר ג'אנלוקה גרימלדי ​​נשיא קבוצת גרימלדי, והוסיף: ​​"היוזמה האחרונה הזו משתלבת ומחזקת את המחויבות הירוקה של הקבוצה שלנו, שבשנים האחרונות תורגמה בהשקעות משמעותיות שמטרתן להפחית פליטות מזיקות מפעילותה".

 

״בקבוצת גרימלדי ציינו שבמהלך השנים האחרונות הטמיעה הקבוצה הנפוליטנית תוכניות חשובות לשיקום ירוק לצי הפעיל שלה. יתרה מכך, 12 אניות חדישות יצטרפו לצי של הקבוצה בשנים 2020-2022, מסוג "Grimaldi Green 5th Generation" החדשות (GG5G) – אניות שיהוו דוגמאות ראשונות לסדרה חדשה של ספינות גל-נוע היברידיות, אשר יעשו שימוש בדלק מופחת גופרית במהלך הפלגה בלב ים וחשמל בזמן העגינה בנמל, ובכך יבטיח אפס פליטות בנמל".

 

נשיא הקבוצה ציין שההשקעות ה״ירוקות״ כללו לא רק את צי האניות אלא גם מסופים של קבוצת גרימלדי, ​​שם יותקנו פאנלים סולאריים וטורבינות רוח. יתרה מזאת, קבוצת גרימלידי וחברת האחות Valencia Terminal Europa (VTE) הצטרפו לאחרונה לפרויקט האירופי "H2PORTS - הטמעת תאי דלק וטכנולוגיות מימן בנמלים", שמטרתו העיקרית היא לספק פתרונות יעילים שיאפשרו מעבר מהיר מדלק דל גופרית לפחמן עם פליטה מינימלית.

 

ג'אנלוקה גרימלדי ציין כי הקבוצה פועלת באופן פרו-אקטיבי לא רק באופן פרטני אלא גם בקונסורציות עם שחקנים ומוסדות מובילים אחרים בתחום הימי. ״כחברה בלשכת הספנות הבינלאומית, קבוצת גרימלדי קיבלה על עצמה להמשיך במטרה להפסיק את פליטת ה- CO2 הכוללת שלה עד שנת 2050, והיא כבר בדרך להגיע אליה. יתרה מזאת, הקבוצה מחויבת באופן פעיל לתמוך ביישום בזמן של תקנות IMO החדשות בנושא פליטת גופרית״.