חברת נמל חיפה תגייס כ-30 עובדים לטובת הפעלת ה-TOS

המערכת תופעל כפיילוט בסוף חודש יוני 2010 והחל מחודש ספטמבר 2010 תפעל בהיקף מלא. סמנכ"ל ZES: נמל חיפה לקוח אסטרטגי שיהפוך לפרויקט הדגל שלנו


00:00 ,25.10.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

המערכת תופעל כפיילוט בסוף חודש יוני 2010 והחל מחודש ספטמבר 2010 תפעל בהיקף מלא. סמנכ"ל ZES: נמל חיפה לקוח אסטרטגי שיהפוך לפרויקט הדגל שלנו
 
"אנחנו מחויבים לכם כלקוח מוביל אסטרטגי וכפרויקט הגדל שלנו שיהווה דוגמה לאזור כולו". כך אמר ג'ף רומנו,  סמנכ"ל שירות עולמי של ענקית התוכנה Z.E.S (Zebra Enterprise Solutions) בפגישה עם ראשי קהילת הים וחברת נמל חיפה לקראת התחלת הטמעת התוכנה לניהול מסופים בנמל חיפה.
 
בפגישה השתתפו נשיא לשכת הספנות ראובן צוק, גד שפר, יו"ר המשתמשים בהובלה ימית, גבי בן הרוש, יו"ר מועצת המובילים, מנהל המכס והמע"מ בחיפה, רוני בר סיני, שי באב"ד, מנהל אזור אירופה והים התיכון בצים, מנדי זלצמן, מנכ"ל חברת נמל חיפה, וכן מנהלים בכירים בחברת הנמל.
 
מנכ"ל נמל חיפה הנחה את מנהלי ה-TOS לשתף בפיילוט גם את נציגי חברות הספנות הגדולות ואת מנהלי העבודה של חברות ההובלה. זלצמן ציין בסיפוק כי חברת Z.E.S בחרה בנמל חיפה כפרויקט דגל מוביל, וכי המערכת תאפשר לנמל להגדיל את נפח פעילותו יחד עם הפעלת מסוף כרמל החדש, לקראת סוף שנת 2010.
 
במהלך הפגישה עם בכירי חברת התוכנה שיבחו אנשי קהילת הים את עמדתו של יו"ר ועד עובדי נמל חיפה, מאיר תורג'מן, שהצהיר על מחויבות העובדים למתן שירות טוב ללקוחות, תמיכה מלאה ושיתוף פעולה מלא של העובדים בהפעלה מוצלחת של מערכת ה-TOS(Terminal Operating System).
 
המערכת, אשר תפקח על כל תנועת המכולות ברציפים ובשטחי האחסנה, אמורה להיות מופעלת כפיילוט בסוף חודש יוני 2010 ובהיקף מלא בסוף ספטמבר 2010. חברת נמל חיפה ציינה כי היא עומדת לגייס לצורך הפעלת מערכת ה-TOS כ-30 עובדים חדשים.
 
עוד נמסר מחברת נמל חיפה כי ההתקשרות עם תאגיד Z.E.S הוצגה לחברי הדירקטוריון, וכי יו"ר הדירקטוריון, בן ציון סלמן, מסר כי המערכת תכין את הנמל היטב לקראת ההתקשרויות הגלובליות עם ענקי הספנות עם פתיחתו של מסוף הכרמל.
 
המערכת מסוג SPARC-N4, הידועה גם בשם Navis מיושמת בהצלחה בכ-270 נמלים ומסופים ברחבי העולם, בהם הנמלים הגדולים בעולם: הונג קונג, סינגפור, נמלי יפן, מלזיה, אנטוורפן ונמלים רבים וגדולים נוספים.