אלי סיון לשר כ"ץ: ברכות על המכרז להקמת מסוע גרעינים בנמל אשדוד

יו"ר איגוד המשתמשים בתובלה ימית בתפזורת כותב לשר התחבורה כי "זוהי החלטה משמחת לאחר שנים בהם יבואני התבואות קובלים על היעדר תשתיות מספקות בנמלים


11:52 ,05.06.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

אלי סיון, יו"ר איגוד המשתמשים בתובלה ימית בתפזורת לשינוע גרעינים ומספוא, כתב היום לשר התחבורה ישראל כץ ואיחל לו ברכות על ההחלטה לקיים מכרז להקמת מסוע גרעינים בנמל אשדוד. על פי המכרז, המסוע יוכל לשנע את מטעני הגרעינים מרציף 21 לממגורות המצויות בעורף הנמל.

 

סיון כותב כי "זוהי החלטה משמחת לאחר שנים שבהן, אנו יבואני התבואות ומוצרי הגרעינים לישראל, קובלים על היעדר תשתיות מספקות בנמלים, וכתוצאה מכך, על המתנות יתר של האניות לפריקת מטעני הצובר ועל עלויות יתר בהליכי הפריקה וההובלה היבשתית".

 

סיון מציין במכתבו לשר התחבורה, אשר עותקים ממנו נשלחו למנכ"ל משרד התחבורה, קרן טרנר, מנהל רשות הספנות והנמלים, יגאר מאור, מנכ"ל חברת נמלי ישראל, שלמה ברימן, נשיא לשכת הספנות, ד"ר יורם זבה, ולחברי הנהלת האיגוד, מדובר רק בצעד ראשון וכי חברי איגוד יבואני התבואות מקווים כי הנהלת משרד התחבורה תפעל "בנחישות ובעקביות" כדי לקדם את תכנון, הקמת, ניהול ותפעול התשתיות הנחוצות ליבוא התבואות למדינת ישראל.  

 

סין מוסיף ומציין כי הוא וחברי האיגוד ישמחו לעדכן את שר התחבורה ב"חסמים נוספים הקיימים בנמלים, שמהווים כיום צוואר בקבוק", לטובת פריקה יעילה ומהירה של המטענים בנמלי הארץ.