נמל אשדוד הרחיב את ההשתתפות בפרויקט הפחתת זיהום מאוניות

החל מ-1 בינואר מעניקה החברה תמריץ כספי גם לאוניות מטען כללי, צובר ונוסעים, בנוסף לאוניות מכולה וגלנוע בעלי פליטות מזהמים נמוכות


09:35 ,25.01.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת נמל אשדוד האריכה והגדילה את השתתפותה במיזם WPCI (היוזמה האקלימית של נמלי העולם) המאורגן על ידי ארגון המעגנות והנמלים העולמי IHPA.

 

מטרת המיזם היא להפחית את זיהום האוויר מהאוניות ובכך לשמור על איכות הסביבה בנמלים ובערי הנמל על ידי עידוד הגעת אוניות בעלות פליטת מזהמים נמוכה באמצעות מתן תמריץ כספי. במיזם משתתפות חברות ספנות שרשמו את אוניותיהן הפולטות מזהמים בכמות נמוכה מהתקן שקבע ארגון הספנות הבינלאומי IMO. אוניות אלו נבדקות על ידי WPCI, המחשב לכל אונייה אינדקס סביבתי (ESI) לפי פליטת המזהמים והמתקנים שבאוניה, מניקוד 0 עד 100.

 

עד עתה נתנה חברת נמל אשדוד תמריץ כספי לאוניות מכולה ולאוניות גלנוע. החל מ-1 בינואר מעניקה החברה תמריץ כספי גם לאוניות מטען כללי, צובר ונוסעים, המפחיתות את פליטת המזהמים שלהם - "אוניות ירוקות" (אינדקס 31 ומעלה).

 

מנכ"ל חברת נמל אשדוד (בפועל) יצחק בלומנטל: "השמירה על איכות הסביבה והפחתת זיהום האוויר והים הם מעקרונות היסוד של הנמל, לכן ההשתתפות במיזם זה חשובה מאוד והיא רק צעד אחד מתוך שורה של צעדים שעושה החברה בתחום זה. אני מקווה כי נמלים אחרים ילכו בעקבותינו ויצטרפו אף הם למיזם".