נמל חיפה: כ-125 אלף נוסעים עברו בנמל במהלך 2016

נובמבר היה חודש השיא של התיירים עם 10 פקידות של אניות, מהן 5 אניות שהגיעו ליומיים ואניית נוסעים אחת שהגיעה לשהות של שלושה ימים. זוהר רום, מנהל תחום קרוזים בנמל חיפה: זו הייתה שנה מאתגרת. אנו מברכים את חברת מנו ספנות על עונת הפלגות נפלאה


09:28 ,12.12.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

בחברת נמל חיפה סיכמו בשבוע שעבר את פעילות אניות הנוסעים לשנת 2016 עם עזיבתה של אניית הנוסעים המפוארת Seabourn Encore .  

 

מנמל חיפה נמסר כי במהלך השנה עברו בנמל כ-125 אלף נוסעים וזאת על פי החלוקה הבאה: 61 אלף נוסעים באניות קרוזים ב-51 פקידות אניות תיירים. 49 אלף נוסעים ישראלים לחו"ל בהפלגות של מנו ספנות ב-56 הפלגות שיצאו מנמל חיפה. 15 אלף נוסעים שהפליגו בקו השיט החדש בין עכו לחיפה שהושק בחג סוכות השנה.

 

מנמל חיפה נמסר עוד כי נרשמה ירידה של 13% מבחינת מספר התיירים שפקדו את הנמל ביחס לשנת 2015, ועלייה של 25% ביחס לשנת 2014. מבחינת נוסעים ישראלים שעוברים בנמל מדובר בנתונים דומים לעומת נתוני שנת 2015.

 

עוד נמסר מנמל חיפה כי נרשמה עלייה בשיעור אניות הנוסעים הפוקדות את הנמל למשך יומיים ויותר – 18 מהפקידות השנה הגיעו לנמל חיפה ליומיים, ואילו 5 מהפקידות היו של שלושה ימים. שתי פקידות כללו החלפת תיירים שירדו מהאנייה לטיול בישראל ואותם החליפו כ-700 תיירים שסיימו טיול בישראל ועלו על ההפלגה.

 

עוד נמסר כי חודש נובמבר היה חודש השיא של התיירים – 10 פקידות של אניות, מהן 5 אניות שהגיעו ליומיים ואניית נוסעים אחת שהגיעה לשהות של שלושה ימים.

 

נציין כי נתוני הירידה לחוף בנמל חיפה גבוהים במיוחד ועומדים על 85% מכלל הנוסעים על גבי האנייה אשר בוחרים לרדת לחוף ולטייל ברחבי ישראל.

 

זוהר רום, מנהל תחום קרוזים בנמל חיפה: "זו הייתה שנה מאתגרת. אנו מברכים את חברת מנו ספנות על עונת הפלגות נפלאה ששלחה עשרות אלפי ישראלים להפלגות בשלל יעדים בים התיכון.

 

"לגבי אניות התיירים - ביממה בה אנו קוראים על פיגועים בטורקיה ובמצרים, אפשר להבין את האתגר הגדול שיש בהבאת אניות תיירים לישראל. יחד עם זאת, האניות שפוקדות את נמל חיפה מגיעות כמעט תמיד מלאות לגמרי, וישראל, בצדק, נחשבת ליהלום שבכתר מבין שלל היעדים במסלולים השונים שפוקדים אותנו.

 

"גם קו השיט החדש שנפתח בין חיפה לעכו קרם עור וגידים השנה על ידי שר התיירות יריב לוין שאחרי שנים רבות של חלומות ופנטזיות הצליח בזמן קצר ובנחישות להקים אותו. ברבעון השני של 2017 יעמוד לרשות הנמל רציף נוסף לצד הטרמינל אותו מסיימת חברת נמלי ישראל לשפץ בימים אלה, וכולי תקווה שנראה אניות רבות נקשרות אליו".

 

חברת נמל חיפה שדרגה את נוכחותה בתחום הרשתות החברתיות עם חשבון טוויטר (@CruiseHaifa) וחשבון פייסבוק (Cruise Haifa) ואף השיקה אתר בכתובת www.CruiseHaifa.com.

 

נציין כי על פי נתוני אתר Seatrade Cruise בשנת 2017 צפויות 60 פקידות בנמל חיפה, כאשר 25 פקידות מהן צפויות לפקוד את הנמל לפחות לילה אחד.