נמל חיפה: משלוח ענק של מטען למיגון רפואי נפרק כעת

משלוח ענק של 16 מכולות 40 רגל ובהן מאות טונות של מטען למיגון רפואי נפרק בשעה זו בנמל חיפה. אשל ארמוני יו״ר דירקטוריון נמל חיפה: ״16 מכולות שכאלה שנפרקות מאנייה שוות ערך למטען שמגיע עם צי מטוסים שלם״. אלי גליקמן, מנכ״ל צים: ממשיכים לתת שירות


14:44 ,07.04.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

מטען שנשלח מטקסס בארה״ב, המיועד ליצור המוני של מסיכות המגן הפלסטיות לצוותים הרפואיים בישראל ולנותני שירותים חיוניים נפרק בשעות אלו בנמל חיפה. בנוסף, ישמש המטען הכולל חומר פלסטי, ליצור לוחות חיץ היגיינים במקומות כמו בתי מרקחת וסופרמרקטים ובכך להביא להפרדה מלאה בין נותני השירות ללקוחות. 

 

המשלוח הגיע היום בצהריים לנמל חיפה על גבי האוניה NORDVIOLET המופעלת על-ידי חברת הספנות הישראלית צים. 16 מכולות נוספות עם מטען זהה כבר עושות דרכן על אוניות נוספות של צים ואלו יגיעו בימים הקרובים לנמל חיפה.

 

נציין כי הציוד שנפרק כעת יועבר למפעליה של חברת פלרם בקיבוץ רמת יוחנן לייצור המוצר הסופי. ציוד המיגון צפוי להיות מועבר לשימוש צוותי הרפואה מיד לאחר הפסח.

 

אשל ארמוני, יו״ר דירקטוריון חברת נמל חיפה: ״אנחנו עובדים מסביב לשעון ומבינים את כובד האחריות המוטל על כתפינו בימים אלה. צריך להבין ש-16 מכולות שכאלה שנפרקות מאוניה שוות ערך למטען שמגיע עם צי מטוסים שלם. ואלה רק מקצת מתוך אלפי מכולות שאנחנו פורקים וטוענים מדי יום״. 

 

אלי גליקמן, מנכ״ל צים: ״כמו בכל שעת חירום בהיסטוריה של מדינת ישראל, צים ממשיכה לתת שירות חיוני למשק ולמדינה. הצוותים שלנו פועלים ללא לאות בתנאים לא פשוטים לשמור על נתיבי הסחר פתוחים ולאפשר הגעתו של ציוד חיוני. אף תגברנו את השירות באוניות נוספות על מנת להבטיח את מלוא הצרכים של המשק הישראלי״. 

 

מנדי זלצמן, מנכ״ל חברת נמל חיפה: ״שיתוף הפעולה וההירתמות של כל הגורמים, חברות הספנות, התעשייה בישראל וכמובן נמל חיפה ועובדיו, מוכיחים שהכל אפשרי בימים אלו, אפילו הגעה בזמן אמת של מאות טונות של סחורה מארה״ב. נמשיך לעמוד לרשות לקוחותינו והכלכלה בישראל״. 

 

ניר אבני, מנכ״ל צים ישראל: ״אנו ממשיכים גם בימים אלה לשרת את לקוחותינו בישראל ברמה המקסימלית, בדגש על מטענים שנועדו לשרת צרכים דחופים הנובעים מהמצב, במקרה זה מדובר על מטען חומר גלם עבור חברת פלרם המייצרת מסכות מגן לטובת כלל האוכלוסייה ובפרט עבור הצוותים הרפואיים וכן לוחות פלסטיק היגייניים לשימוש והגנה במקומות ציבוריים״. 

 

חנוך גולדמן, סמנכ״ל השיווק בחברת פלרם: ״אנחנו מגויסים למלחמה בקורונה ומפנים את מירב כושר הייצור שלנו למשימה זו. ייבאנו 400 טון חומרי גלם לטובת ייצור מסיכות הגנה, מחיצות בידוד אנטי-בקטריאליות, ערכות הגנה לרופאים ומחיצות שקופות. במקביל ממשיכה פלרם לייצא עשרות מכולות בחודש דרך נמל חיפה ותורמת לשמירה על יציבות המשק והכלכלה״.