שרת התחבורה רגב: ״נביא סחורות ממפרץ למפרץ״

במהלך אירוע להשקת נמל המפרץ בחיפה ציינה שרת התחבורה כי רווחי נמל המפרץ יחולקו בין ערי הסביבה ולא לחיפה. הכריזה כי במסגרת תכנית חומש של רכבת ישראל תורחב פעילות הרכבת מקריית שמונה ועד אילת


12:56 ,08.09.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

שרת התחבורה מירי רגב השתתפה בתחילת השבוע באירוע להשקת נמל המפרץ בחיפה. לפני ההשקה ביקרה השרה רגב בחברת נמל חיפה, נפגשה עם הנהלת הנמל ושוחחה איתם בנושא חזית הים שתיפתח אל העיר.

 

את האירוע יזמה חברת נמלי ישראל ובין הנוכחים נמנו ראשי חנ״י, ראשי ערים מהסביבה, ונציג חברת ההפעלה הסינית. במהלך האירוע הודיעה השרה כי בכוונתה לפנות לשר הפנים דרעי ולוודא כי ועדת הגבולות תחליט כי רווחי הנמל החדש יחולקו בין שלל הערים במפרץ חיפה, בהן: נשר, קריית מוצקין, קריית ביאליק, קריית ים, קריית חיים ועכו, ולא רק העיר חיפה תיהנה מהם. ״רווחי נמל חיפה מגיעים לנמל חיפה ורווחי הנמל החדש יגיעו לערים אחרות בסביבה. כולם זכאים ליהנות מהנמל החדש״.

 

השרה התייחסה במהלך נאומה למכרז למכירת חברת נמל חיפה וציינה כי משרד התחבורה פועל לעניין חברות אמריקאיות במכרז. ״השנה נעשים חיבורים היסטוריים עם העולם הערבי, ואנחנו נחבר את מפרץ חיפה למפרץ הפרסי באמצעות נמלי חיפה ורכבת השלום״.

 

השרה רגב ציינה כי אזרחי ישראל ייצאו נשכרים מהגידול בתחרות ומשיפור היעילות בסחר. ״התלות הגבוהה שלנו בסחר הימי מחייבת אותנו לפתוח את השוק לתחרות ולתת מענה לצורכי המשק בתחום הסחר הימי. השילוב של הנמלים החדשים והוותיקים יעניק רוח גבית לשיתופי פעולה של ישראל עם קווי ספנות בינלאומיים ויאפשר ליצואנים הישראלים להתחרות ביצוא זר״.

 

השרה ציינה עוד כי ״הפוטנציאל הכלכלי והחברתי של ההסכם עם האמירויות הוא פוטנציאל אדיר, ונמלי אשדוד ואילת יהפכו להיות נמלים אסטרטגיים. נביא סחורות ממפרץ למפרץ״.

 

שרת התחבורה ציינה כי יש כוונה להרחיב את פעילות נמל אילת דבר שישנה את כל הסחר הימי. ״זה הולך לשנות את כל הסחר הימי ולהפוך את ישראל למעצמה ימית״. השרה הוסיפה כי תוכנית החומש החדשה של רכבת ישראל תהיה תכלול הרחבת פעילות רכבת ישראל מקריית שמונה ועד אילת. ״זו בשורה אדירה לאזרחי מדינת ישראל״.