גרימלדי קיבלה לידיה את ECO ADRIATICA

ספינת הגלנוע המתקדמת יכולה לשאת כ-7,800 מטרים ליניאריים של משא - שווה ערך ל כ-500 נגררים ו-180 מכוניות. למרות הגידול בקיבולת באותה מהירות הפלגה ה-Eco Adriatica צורכת את אותה כמות דלק בהשוואה לדור הקודם של אניות הגלנוע


09:04 ,03.08.2022 מאת: מערכת פורט2פורט

הצי הירוק מדור 5 של קבוצת גרימלדי קיבל לידיו אתמול בנמל נאפולי את האנייה ההיברידית ה-11 מסוג GG5G. ה-Eco Adriatica הינה היחידה ה-11 מתוך תריסר יחידות מתקדמות שהוזמנו ממספנת ג׳ינלינג הסינית הממוקמת בנאנג׳ינג. הודות לעיצוב הייחודי שלהן, הספינות מסוג GG5G הן לא רק אניות הגלנוע הגדולות בעולם עבור שילוח ימי קצר, אלא גם הידידותיות ביותר לסביבה.

 

אורכה של ה״אקו אדריאטיקה״ מגיע ל-238 מטר, קרן אורך 34 מטר, טונה ברוטו של 67,311 טון ומהירות שירות של 20.8 קשר. כושר הטעינה של שבעת הסיפונים שלה - שניים מהם ניתנים להרמה - הוא פי שניים מזה של הדגם הקודם של ספינות גלנוע שהופעלו על ידי קבוצת גרימלדי: למעשה, הספינה יכולה לשאת כ-7,800 מטרים ליניאריים של משא, שווה ערך ל כ-500 נגררים ו-180 מכוניות.

 

יחד עם זאת, הגידול בקיבולת אינו משפיע על צריכת הדלק, הודות לאימוץ של מספר רב של פתרונות טכנולוגיים חדשניים ביותר המייעלים את הביצועים התפעוליים והסביבתיים של הספינה: למעשה, באותה מהירות, ה-Eco Adriatica צורכת את אותה כמות דלק בהשוואה לדור הקודם של אניות הגלנוע ולכן היא מסוגלת להפחית בחצי את פליטת ה-CO2 ליחידה שהובלה.

 

כלי השיט מצויד במנועים חדישים, נשלטים אלקטרונית ובמערכת ניקוי גזי פליטה להפחתת פליטת גופרית וחלקיקים. בנוסף, במהלך השהייה בנמל, ה-Eco Adriatica מסוגל לצמצם את הפליטות לאפס על ידי שימוש בחשמל המאוחסן בסוללות מגה ליתיום בעלות הספק כולל של 5 MWh; אלה נטענים מחדש במהלך ההפלגה הודות למחוללי פיר ו-350 מ״ר של פאנלים סולאריים.

 

״לא מספיק לדבר על מעבר אקולוגי - עלינו לחולל שינוי, והקבוצה שלנו עושה זאת על ידי הפיכת הצי שלה ליותר ויותר מודרני, יעיל ובר קיימא״, אמר עמנואל גרימלדי, ​​מנכ״ל חברת הספנות הנפוליטנית. ״עם ספינות כמו אקו אדריאטיקה והספינות האחות שלה בדרגת GG5G, אנו תורמים באופן קונקרטי להפחתת ההשפעה הסביבתית של התחבורה הימית באירופה״.

 

נזכיר כי חברת הספנות גרימלדי מיוצגת בישראל באופן בלעדי על ידי חברת אלאלוף.