מפעלים חדשים במועצה התעשייתית נאות חובב

המועצה התעשייתית נאות חובב הודיעה כי היא צפויה לפתח בקרוב שטחים נוספים בסדר גודל של מאות דונמים וזאת לצורך הקמת מפעלי תעשייה נוספים. כיום נמצאים למעלה מ-20 יזמים חדשים בדרגות שונות של תהליך הקמת המפעל


11:28 ,24.07.2022 מאת: מערכת פורט2פורט

המועצה התעשייתית נאות חובב ממשיכה לגדול ולהתפתח. 21 מפעלים ויזמים נמצאים כיום בדרגות שונות של תהליכי הצטרפות למועצה והקצאת קרקע לבניית מפעלים חדשים או הרחבת המפעלים הקיימים בשטח.

 

בין המפעלים הנמצאים בשלבי תכנון ואישור שונים: מפעל סקייליין שנמצא בשלב כמעט סופי לקבל הסכם פיתוח מגרש של כמאה דונם, מפעל ראלקו העוסק במחזור פסולת שאמורה להפוך לאנרגיה ומפעל קלאריטר, חברה בבעלות שוויצרית/דרום אפריקאית שמבקשת להקים מפעל על שטח של כ-60 דונם למחזור פסולת פלסטיק.

 

כמו כן, גם מפעל עיסא חורי, שיעסוק בתעשייה כבדה, ייצור קונסטרוקציות פלדה, מתקני תעשייה, דודים ומתקנים שונים נוספים. בנוסף, מפעל צינורות מזרח התיכון שהצטרף רק לפני כשנה וחצי למועצה, נמצא בהליכי רישוי להרחבה - 180 דונם כבר קיים כשהוא מעוניין להרחיב את הפעילות ואת שטח המפעל בכ-80 דונם נוספים על מנת להוסיף לפעילות הקיימת.

 

מיכאל גולברג, מנהל יחידת הפיקוח על הבנייה ורכז הקצאות קרקע: ״כרגע המפעלים במועצה תופסים 3500 דונם והשנה צפוי גידול של יותר מ-40 אחוז בשטח המשמש לתעשייה. מדובר בגידול משמעותי לשטח הקיים וכשהצפי הוא שבשנים הקרובות המגמה תישמר״.

 

את הביקוש ההולך וגובר לשטחים חדשים, מסבירים במועצה בשילוב של מספר גורמים החל מעלויות הקרקע הזולות באופן משמעותי לעומת שטחים דומים ביתר חלקי הארץ, מענקי פיתוח ייחודים למועצה, אספקת גז וחשמל סדירה, קירבה לצירי תנועה ראשיים לרבות קו רכבת ותמיכה וליווי בקידום ענייני רישוי והיתרי בנייה דרך הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה.

 

ראש המועצה, ארז בדש: ״אנחנו מספקים מעטפת שלמה ורחבה שמאפשרת לענות על צרכיו המיוחדים של כל מפעל ויזם שמקיימים פעילות בשטחי המועצה״.

 

בדש הוסיף כי בשטחי המועצה קיימת פריסה רחבה מאוד של תשתית גז טבעי המהווה תחליף לחברת חשמל. ״מפעלים במועצה נהנים מגמישות רבה יותר לגישה לשירותי מים וחשמל. להבדיל ממועצה אזורית או מקומית רגילה, שתתקשה לספק את השירותים הללו למפעל שדורש המון אנרגיה״.

 

בשנים האחרונות הוחלט במועצה לשים דגש על צירוף ופיתוח מפעלים מתעשיית הבטון המצריכה שטחים גדולים משמעותית על מנת לבנות מפעל. יחד עם משרד הכלכלה, המועצה מפתחת מתחם ייעוד למפעלי תעשיית הבטון ואנשי המועצה עוזרים ביצירת קשרים ותקשורת בין משרדי הממשלה השונים לבין היזמים. כחלק מהיוזמה הזאת, מפעל סיבוס רימון, חברת בת של דניה סיבוס, הגישו את המסמכים ונמצאים בתהליכי אישור מול משרד הכלכלה לבניית מפעל על שטח של כ-30 דונם. כשמפעל סלע המייצר אלמנטים מבטון, נמצא בשלבי בנייה מתקדמים מאוד וצפוי לפתוח את שעריו בחודשים הקרובים.